Tartu 2024 kutsub Lõuna-Eesti kunstnikke kandideerima Euroopa kultuuripealinn Novi Sad 2022 kursusele

03.03.2021

Tartu 2024 kutsub Lõuna-Eesti kultuurikorraldajaid, kunstnikke ja kodanikuühiskonna eestvedajaid kandideerima Euroopa kultuuripealinn Novi Sad 2022 School of Participation kursusele “Tee kunsti, mis loeb!”. Lisaks on kandideerima oodatud ka õpetajad, teadlased ja vabatahtlikud. Koolitus toob kokku Serbia kunstnikud ja aktivistid rahvusvaheliste praktikutega, et ühiselt arendada sotsiaalselt teadliku kunsti praktikaid.

Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk lisab julgustavalt: “Me kipume unustama, kui palju on tegelikult meie võimuses muuta harjumuspäraseid, kuid mitte enam tänapäevale kohaseid mustreid. Kunst ja kultuur on head viisid, mille kaudu neile mustritele tähelepanu juhtida ja muutusi ellu kutsuda, olgu see siis seotud keskkonna, igapäeva rutiinide või sotsiaalse suhetega.” Ta lisab: “School of Participationi Novi Sadi kursus on hea võimalus õppida seda praktikutelt. Tartu 2024 üks eesmärke on koolitada kultuurikorraldajaid. Teeme seda nii rahvusvahelisel kui ka kohalikul tasemel Kultuurikompassi egiidi all, kuid vahendame ka kultuuripealinnade võrgustiku kaudu erinevaid võimalusi enda täiendamiseks ja loominguliselt arendamiseks.”


Koolitus toimub põhimõttel, et õppimine toimub tegutsedes. Kõik kuue riigi osalejad on pärast koolituse läbimist valmis uusi oskusi praktikas ellu viima. Koroonapiirangute lõdvenemise puhul toimub koolitus Novi Sadis. Piirangute karmistumise puhul jääb sündmus virtuaalseks.
 
Eestvedajad: Shock Co-operative /MMC Led Art (Serbia) koostöös Walk the Plank (UK)

Koolituse ja reisi kulud katab SA Tartu 2024 kahele Tartu või Lõuna-Eesti esindajale. 

School of Participationit toetab Euroopa Liidu Loov Euroopa programm, mida juhib Walk the Plank. Rahvusvahelised partnerid on: Plovdiv 2019, Bulgaaria; Novi Sad 2021; Serbia, uniT Graz, Austria; Kaunas 2022, Leedu; Coventry 2021, UK; ja teised partnerid Limerick City & County Council, Iirimaa; aRe, Jerevan, Armeenia; Tartu 2024, Eesti ja Veszprem, Ungari.

Rohkem infot ja kandideerimine SIIT

Triin Pikk, Tartu 2024 programmiliini "Elu ja keskkond" juht,  triin.pikk@tartu2024.ee, +372 5340 7118