Viljandi. Foto: Siim Verner Teder

Viljandi otsib taas aktiivseid kohalikke linna tutvustama

Viljandi Linnavalitsus ja Sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus otsivad taaskord aktiivseid kohalikke, kes oleksid valmis Viljandi külalistele linna tutvustama ning peamise ülesandena viiksid läbi suviseid linnatuure. Huvilistele korraldatakse maikuu jooksul koolitusprogramm, kus läbitakse giiditööd ja külalislahkust ning Viljandi huvitavaid paiku ja ajalugu puudutavaid teemasid.

Avalike suhete ja turismiameti juhataja Seila Peek on turismisuve ootuses: „Programm annab väga hea võimaluse saada teadmised ja oskused giiditööks ning julgus ja eneseväljendus on olulisemad kui varasem kogemus giidina,” julgustab ta linlasi turismisuvest osa võtma. „Lisaks on ekskursioonid kohalikega erilised ka selle poolest, et iga giid saab oma tuuri koostada ise ning valida külastuskohad, mis on talle endale kõige südamelähedasemad,” sõnas Peek.

Programmiga oodatakse liituma suhtlemist ning lugude jutustamist armastavaid, vähemalt 16-aastaseid viljandlasi. Suvised tunniajased jalutuskäigud kohalike saatel toimuvad sel suvel Viljandis 17. juunist kuni 31. augustini iga päev. Ootame huvilisi kandideerima ja endast märku andma 30. aprillini. Kandideerimiseks palume huvilistel täita järgnev küsitlusvorm: https://forms.gle/xh6Ce2zJKTDLQ3d8A

Seejärel valitakse välja kuni 10 programmis osalejat, kes läbivad baaskoolituse ja saavad võimaluse suvekuudel rõõmustada turiste nii Eestist kui kaugemalt.

Lisainfo: Avalike suhete ja turismiameti juhataja Seila Peek, telefon 522 9420, e-post: seila.peek@viljandi.ee