Soomaa

Viljandist pooletunnise autosõidu kaugusel läänes muutub maastik täiesti teiseks. Oled jõudnud Soomaa rahvusparki, mis moodustati 1993. aastal puutumata rabade, liigirikaste luhtade, puisniitude ja metsade kaitseks. Mitmekesine ja hoitud loodus, omapärane rippsilla- ja ühepuulootsikukultuur on muutnud selle paiga populaarseks üle maailma, seda nii loodushuvilisele seiklejale kui lihtsale pühapäevamatkajale. 

Kindlasti on paljud kuulnud viiendast aastaajast, kuid Soomaal on tegelikult palju põnevat teha ka väljaspool suurveeaega. Retk ürgse looduse keskele on justkui iga eestlase suvine palverännak, mida meie külalised on oodatud kaasa tegema.

Parim viis Soomaaga tutvumiseks on muidugi paadi- või kanuuretk. Talvel saab loodust nautida räätsadel või tõukekelgul. Soomaa pakub matkamiseks mitmeid laudteedega radasid, nii tasub ette võtta ka kombinatsioone auto- ja jalgsimatkast. Pärast pikemat või lühemat raba- või kanuumatka saab keha ja vaimu kosutada saunas ja lõõgastada kõrvu helide keskel, mille loomisse pole inimene oma kätt seganud.

Juhised Soomaal liikumiseks leiad siit.

Hüpassaare raba. Fotograaf: Martin Kosseson

Projekti “Soomaa turismipiirkonna ühtse andmebaasi loomine visitviljandi.ee lehele” valmimist on toetanud: