Uhkus ja eelarvamus (justkui). Foto: Elena Koit

Ugala teatris esietendub Jane Austeni maailmakuulsa romaani adaptsioon

Ugala teatri suures saalis jõuab 2. märtsil lavale šoti näitekirjaniku, näitleja ja lavastaja Isobel McArthuri pöörane komöödia “Uhkus ja eelarvamus (justkui)”. Näidendi on eesti keelde tõlkinud Liis Aedmaa ja Laura Kalle ning selle lavastab Liis Aedmaa. Lavastuse kunstnik on Rosita Raud. “Uhkus ja eelarvamus (justkui)” on Jane Austeni maailmakuulsa romaani adaptsioon, milles kõiki tegelasi mängivad viis näitlejannat ning üks tugitool.

Uhkus ja eelarvamus (justkui). Foto: Elena Koit
Uhkus ja eelarvamus (justkui). Foto: Elena Koit

Lavastaja Liis Aedmaa sõnul on see lavastus kummardus Jane Austeni armastusromaanidele, popmuusikale ja meelelahutusele, mis kõik aitavad seljatada argielu hallust. “Mulle meeldib teater, mis ei varja, et ta on teater. Kui mängida, siis juba täiega ja kui laulda, siis kogu südamest,“ lisab Aedmaa.

„Eks ole üldiselt teada, et varakal vallalisel mehel on tingimata naist vaja.“ Just selle lausega algab Jane Austeni armastusromaan „Uhkus ja eelarvamus“, millest on tehtud seriaale, filme ja lugematu hulk lavaversioone. Me kõik ju teame kergelt hüsteerilist proua Bennetit, tema viit mehelemineku eas tütart, nende pisut totakat nõbu härra Collinsit, rõõmsat ja südamlikku Charles Bingleyt või endasse tõmbunud härrasmeest Fitzwilliam Darcyt? Aga kui võtta viis näitlejannat, Jane Austeni tippteos ja briti 20. sajandi pophitid, siis võib juhtuda, et sünnib pöörane komöödia nimega „Uhkus ja eelarvamus (justkui)“. Jah, näitlejaid on kõigest viis ja nad on naissoost, aga regendiajastu Inglismaal toimetanud värvikad raamatutegelased võivad olla ikkagi mureta, sest nende romantilised sekeldused jõuavad selgi korral Ugala teatri lavale ning armastajad leiavad oma õnne… Noh, vähemalt me loodame seda, sest tegelikult ei ole me päris kindlad, milline tegelane täna õigel ajal lavale jõuab ja milline mitte.

Uhkus ja eelarvamus (justkui). Foto: Elena Koit
Uhkus ja eelarvamus (justkui). Foto: Elena Koit

Lavastaja Liis Aedmaa
Kunstnik Rosita Raud (Eesti Noorsooteater)
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov
Valguskujundaja Mari-Riin Paavo
Liikumisjuht Villiko Kruuse
Tõlkijad Liis Aedmaa ja Laura Kalle
Mängivad Adeele Jaago, Jaana Kena, Klaudia Tiitsmaa, Margaret Sarv ja Lauren Grinberg (EMTA lavakunstikool)

Esietendus Ugala teatri suures saalis 2. märtsil 2024