Vladimir Kazarjani SUMOMAADLEJA MOONISEEMNEL. 2005, mooniseeme, elevandiluu, värvitud juuksekarv.

Viljandis on avatud maailmakuulsa kunstniku V. Kazarjani mikrominiatuuride näitus

Vladimir Kazarjani unikaalne mikrominiatuuride näitus kannab nime “IMEDE MAAILM” ja seda saab vaatama tulla Viljandisse, Centrumi 2.korrusele (kino kõrval).

Vladimir Kazarjani 
 SUMOMAADLEJA MOONISEEMNEL. 2005, mooniseeme,
elevandiluu, värvitud juuksekarv.
Vladimir Kazarjani SUMOMAADLEJA MOONISEEMNEL. 2005, mooniseeme, elevandiluu, värvitud juuksekarv.

Eelnimetatud näitust kutsutakse kaheksandaks maailmaimeks, kuna aluseks on maailma pisemad mikrominiatuurse kunsti šedöövrid, mida pole suutnud ühegi kunstniku käsi järgi teha ega sellest üle astuda! Mikrominiatuure saab imetleda vaid läbi mikroskoobi. Viimaste valmistamiseks on kasutatud erilisi mikro-tööriistu.

Külastajatel on võimalik tutvuda järgmiste väga unikaalsete ja omapäraste eksponaatidega:

– Kaamlite karavan nõelasuus;

– “Kinni nõelutatud kirp” inimese karva otsas;

–  “Loomaaed”, mis koosneb üheksast loomast inimkarva sees;

– Merilyn Monroe kuju inimkarval;

– Elevandid, kes balanseeruvad karva otsas, mis on paigutatud õmblusnõela suus;

– Unikaalsed ringmustrid, mis panevad imestama oma looja ületamatu talendi poolest, kuna viimaste liinide jämeduseks on mõõdetud 1/100 inimkarva jämedusest. Ka paljud teised mikrominuatuursed teosed ei jäta külastajate südameid ükskõikseteks. 

Iga mikrominiatuur on nii-öelda omamoodi unikaalne teos, kuna on valmistatud autori eritehnoloogia järgi, mis on inimese võimelisuste piiril. Mikrošedöövrid loob Meister oma südame löökide vahel. Ühtlasi demonstreerib Vladimir Kazarjan oma loovusega inimese võimelisuse piiramatust. 

Meistril õnnestus paigutada halliks läinud inimkarva sisse terve loomaaed, mis koosneb kogunisti üheksast loomast! Vladimir lõikab välja mikroskulptuure ja paigutab need mooniseemnetele. Riisiteradele maalib Kazarjan maailma kuulsuste portreesid. 

Mikrominiatuuride valmistamiseks kasutab kunstnik marmorit, vääriskivide tolmu, merevaiku, elevandiluud, mammutikihva ja palju muud omapärast. Mikroskulptuuride alusteks on tihtipeale poleeritud inimkarv, mooniseeme, riisitera, nõelasuu ja isegi suhkrukristall. Näituse pärliks võib pidada ringmustreid, millede jämedus on 1/100 inimkarva jämedusest.

Kõik eksponaadid on valmistatud käsitsi unikaalse tehnoloogia alusel, millel puuduvad analoogid. 

Kazarjan Vladimir Eduardi poeg on mukrominuatuuri kunsti tunnustatud meister. Tema teosed on unikaalsed oma mikroskoopilise suuruse, omapärasuse, geniaalsuse, iluduse ja ainulaadsuse poolest. Siinkohal oleks paslik mainida, et antud isikul on unikaalne anne. Tänu viimasele saab pidada Kazarjani “universaalseks inimeseks”. Vladimir pole vaid silmapaistev konstruktor, skulptor, leijutaja, kunstnik, vaid on ka edukas muusik, helilooja, poeet, filosoof ja kirjanik. Ukraina kodaniku Kazarjani moraal seisneb aga järgmises: “Võimatu teha võimalikuks!”

Paljud Vladimir Kazarjani eksponaadid on endale leidnud koha erinevate maailma kuulsuste erakogudes. Samuti on ta loonud aktsiooni, mis kannab “Maailma Roosi” nime. Viimase põhimõte seisneb silmapaistvate eksponaatide kinkimisel maailma kuulsustele, nt. riigipeadele. 

Vladimir Kazarjani MARILYN MONROE JUUKSEKARVA TIPUS. 2002, mammutikihv,
värvitud juuksekarv, figuuri kaal 0,002 g.
Vladimir Kazarjani MARILYN MONROE JUUKSEKARVA TIPUS. 2002, mammutikihv, värvitud juuksekarv, figuuri kaal 0,002 g.

Kolmekümne viie aasta jooksul on antud näitus jõudnud ära käia mitte vaid kogu Ukraina põhilinnades, vaid ka Tšehhis, USA-s ja Egiptuses. Näitus on tunnistatud maailma kümne atraktiivsema nähtuste sekka. 

Näitusel on alati valitsemas võluv ja imeline atmosfäär. Tulles näitusele ja vaadates mikroskoopi, satud imelisse maailma, mis on väga unikaalne. Näitusel on võimalik näha seitset riisiterakesel tantsivat neiut. Karva otsas võib külastaja märgata läbi mikroskoobi erinevaid maailma kuulsusi (nt. lauljaid ja modelle). Vapustav on ka jälgida riisitera lõikel Charlie Chaplinit, kes mõõdab oma jõudu suure kulturistiga. Viimane on märgatav vaid mitmekordsel suurendamisel läbi mikroskoobi. 

Mikrominiatuuride näitus äratab külastajatele suurt rõõmu, meeleolu ja imestust.

 Kõigil huvilistel on võimalus unikaalset näitust külastada kuni 15. maini 2024.