Hakka viljandlaseks

Oled pere loomas?

Viljandi on ideaalne paik laste kasvatamiseks! Järjest rohkem näeme, et Viljandist pärit noored tulevad peale laste saamist siia laiast maailmast tagasi. On ka neid, kes on terve elu suurlinnas veetnud ja soovivad leida oma lastele turvalisemat elukeskkonda.

Töö leidmiseks on Viljandis palju võimalusi, sest siinsed ettevõtted on ekspordile suunatud ja laienevad juba mitmendat aastat järjekindlalt.

Noori peresid aitab sünnitoetus 700 eurot ning kooliminekutoetus 150 eurot. Linn kingib väikestele ilmakodanikele ka hõbelusika ja beebiteki.

Lastesõimedes on järjekorrad minimaalsed ja lasteaiajärjekorda linnas polegi. Suurperedele on lasteaedades mitmed soodustused. Lisaks toetab lapsi ja peresid Viljandi Perepesa, kus toimuvad lastele suunatud tegevused ja vanemate koolitused ning nõustamised.
Lisaks tipptasemel üldharidusele on Viljandis ka riigi parimad huvihariduskoolid. Viljandis on Eesti üks vanim ja mitmekesisema spordialade valikuga Spordikool, inspireeriv Kunstikool, vahvatest huviringidest pulbitsev Huvikool, maailmaklassi muusikaharidust pakkuv Muusikakool, pärimusmuusikaalast huviharidust toetav ja korraldav Eesti Pärimusmuusika Keskus. Lasterikaste perede lapsed saavad sealjuures huviringis tasuta käia.

Viljandi linna noortele avaneb ka võimalus võtta osa suvisest õpilasmalevast. Vähekindlustatud perede lapsed saavad lisaks toetust ka ülikooliõpinguteks.

Viljandi linn jagab igal aastal ligi 28 000 eurot stipendiume tublidele õppuritele, loojatele ja sportlastele.
Rohkem infot toetuste kohta

Lõpetasid kooli ja otsid tööd?

Iseseisva tööelu alustamiseks on Viljandis head võimalused, sest tööandjad võistlevad parimate töötajate pärast ning õppinud spetsialistid on alati kõrges hinnas. Viljandis on ruumi ka loominguliseks tegevuseks ja arenguks. Näiteks avaneb võimalus esitada idee kaasava eelarve hääletusele või and hääl teiste esitatud ideedele, et linna elukeskkonda järjest paremaks muuta.

Viimastel aastatel oluliselt elavnenud kinnisvaraturule on jõudnud palju väikese pinnaga üürikortereid, mis on ideaalsed noorele, kes asub oma esimesele töökohale ning ei ole veel huvitatud päris oma maja või korteri soetamisest. Kui aga tunned, et soovid ikkagi juba päris oma kodu, siis üks võimalus selleks on maalilise järve kaldal Järveotsa uusarendus.

Et Viljandi on ka ülikoolilinn, liigub siin alati palju noort rahvast, mis tähendab, et äsja ülikooli lõpetanu ei pea eakaaslastest puudust tundma. Rohkem infot töötamisvõimaluste kohta leiad SIIT.

Soovid luua oma ettevõtte?

Viljandis on loodud Eesti parimad tingimused uue ettevõtte loomiseks. Viljandimaa Arenduskeskuses on võimalik saada tasuta konsultatsioone oma äri alustamiseks ja investeerimiseks. Samuti tegutseb linnas loomeinkubaator ning noori ettevõtjaid nõustav StartUp Viljandi. Rohkem infot oma ettevõtte alustamiseks leiad SIIT.

Tahad veeta vanaduspõlve kultuurselt rahus ja vaikuses?

Sinu elutöö on tehtud ja väljateenitud pensioniiga kätte jõudnud. Suurlinna kärast on hea tulla rahulikku Viljandisse. Viljandis on turvaline elukeskkond, kus kõik vajalikud ja heaolu pakkuvad teenused asuvad käe-jala juures. Siin linnas on ka palju kultuuri ja elu käib täpselt sellise tempoga, et ei sega mõnusat olemist ja ei hakka ka igav. Alati on võimalik minna teatrisse või kinno, heasse kohvikusse või katsetada mõnda uut hobi. Viljandis on ainulaadne Nukuteater ja meisterlikku teatrielamust pakkuv teater Ugala. Lisaks on linnas aastaringsed suurepärased ja mitmekülgsed sportimisvõimalused õues ja saalides, matkarada ümber Viljandi järve ning kettagolfi rajad, mis pakuvad mõnusat ajaviidet ja sobivad ka sportlikuks harrastuseks sõltumata vanusest.

Kui suures linnas korter maha müüa, saab selle eest Viljandis maja, kuhu mahuvad kõik lapselapsed korraga külla. Rohkem infot linnas pakutava kinnisvarakohta leiad SIIT.

Lisaks sellele tegutsevad eakate ja puuetega inimeste jaoks organisatsioonid nagu Viljandi Päevakeskus, Viljandi Pensionäride Liit, Viljandi maakonna Pensionäride Ühendus, Viljandimaa Puuetega Inimeste Nõukoda.

Kui elad ja tegutsed Viljandi linnas, siis registreeru viljandlaseks, sest ainult viljandlastega koos suudame investeerida linna jätkuvasse arengusse ning luua veel toetavama ja sõbralikuma elukeskkonna! 

Viljandlaseks registreerumise kohta saab rohkem infot SIIT.