Viljandis toimuvad nädalavahetusel hansapäevad

04.06.2019

Foto: Silver Tõnisson

Sel nädalavahetusel peetakse Viljandis hansapäevi, mille raames toimub Kohvikuöö, suur käsitöölaat, Viljandimaa laulu- ja tantsupidu, palju kontserte, spordiprogramm ja avatakse lasteala.

Hansapäevad avatakse pidulikult reede, 7. juuni õhtul kell 18 raekoja pargis asuval Hansalaval. Juba sama päeva lõunast käib programm erinevatel aladel ja lavadel.

 

Reede õhtul laotab juba neljandat aastat toimuv Kohvikuöö ennast laiali Viljandi pikimal, Tartu tänaval ja selle ümbruses. Kokku avab ennast 7. juuni õhtul külalistele 25 üheöökohvikut. Kohvikuöö korraldaja Gea Melini sõnul leidub kohvikute seas midagi igale maitsele. «Tänavu peamiselt Tartu tänavale keskenduvalt Kohvikuöölt leiab kohti pastaõuest kasiinorestoni, menüüd lemmikloomale, vähemalt kaks uut galeriikohvikut ning häid, koduseid ja omapäraseid maitseid kogu õhtuks ja kauemakski,» rääkis Melin.

 

Kohvikuööga samaaegselt saab jalga keerutada Vabaduse platsil asuva Linnalava ees, kus kell 21 astub üles ansambel Päike.re.satas.

 

Hansapäevade peakorraldaja Jaanus Kukk toob programmist rääkides eraldi välja ansambli Põhja Konn reede südaöise kontserdi, suure hansalaada, laulu- ja tantsupeo, kunsttükkide tänava ning laste- ja spordiprogrammi. «Hansaalal toimuvat on nii palju, et kõike ühekaupa üles lugeda on raske. Soovitan nädalavahetusel vanalinnas ringi vaadata ja kõike põnevat ise kogeda,» ütles peakorraldaja.

 

Hansapäevade esimese õhtu lõpetab ansambli Põhja Konn südaöine suurkontsert Kaevumäel, mis on kõigile tasuta. Kontserdil astub ansambel üles kavaga «Põhja Konn», mida Eesti publik saab elavas esituses kuulda alles kolmandat korda. Et tegemist on ühtlasi ka selle kava viimase ettekandega, talletatakse Viljandi kontsert nii helis kui ka pildis. Selleks loovad valguskunstnik Priidu Adlas ja visuaalikunstnik Alyona Movko visuaalse maailma, mis annab viiteid Põhja Konna mõjutanud ajastule, artistidele ja elutunnetusele.

 

Traditsiooniline suur hansa käsitöölaat vallutab vanalinna tänavad hansapäevade reedel ja laupäeval. Laadal on väljas vaid käsitööna valminud eheda toodangu pakkujad nii Eestist kui ka lähiriikidest. Kokku ootab hansalaada külastajaid ligi 300 kauplejat.

 

Nii reedel kui laupäeval avab ennast Vabaduse platsil ja selle ümbruses huvilistele Mulgi Mess. Päeva tippsündmus on aga Viljandimaa laulu- ja tantsupidu «Mu õnn ja rõõm». Selle juhatab sisse kell 17 Kesklinna kooli juurest algav rongkäik.

 

Laupäeval kell 13 esitleb Eesti Pank Hansalaval Viljandile pühendatud hõbedast meenemünti. Esitluse avab Eesti Panga president Madis Müller. Kohapeal on võimalik meenemünti osta. Esineb rahvatantsurühm LEA.

 

Hansapäevade teise õhtu lõpetavad Hansalaval tantsuks mängivad Arlet Palmiste & The Boss.

 

Pühapäeval, 9. juunil toimub XXV Trepimäe jooks ning toimuvad Viljandi sõpruslinnade noorte jalgpalliturniiri Hansa Cup viimased mängud ja autasustamine linnastaadionil.

Hansapäevad võtab kokku Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri ja Minden Lübbecke Kammerorkestri ühiskontsert Jaani kirikus.

 

Lisaks ülalmainitule on hansapäevade programmis lasteala teisel Kirsimäel, noorteala Ingeri maja hoovis, Kunsttükkide tänav Sepa ja Pikal tänaval, spordiprogramm Viljandi järve rannas, linnastaadionil, Trepimäel ja Paala järvel, Viikingite küla esimesel Kirsimäel, Teatrihoov Koidu seltsimajas, lavad Vabaduse platsil ja raekoja pargis ning sündmused Jaani kirikus.

 

Kohalikud elanikud ja äride omanikud peavad hansapäevade ajal arvestama liikluspiirangutega. Lähemalt saab nende kohta lugeda aadressil hansa.viljandi.ee/liiklus.

 

Hansapäevade koduleht: http://hansa.viljandi.ee/

Hansapäevad Facebookis: https://www.facebook.com/events/2127795274198324/

2018. aasta pildigalerii: https://flic.kr/s/aHsmdaf2t3