Viljandis toimub festival Jazzkaareke

20.04.2017

Namyslowski Filip-Błażejowski

18.  -25. aprillini toimub Viljandi Pärimusmuusika Aidas minifestival „Viljandi Jazzkaareke“. Kuuel õhtul esineb erinevates saalides seitse koosseisu, kes kokku annavad kaheksa kontserti.

Seekordse minifestivali peaesinejateks on Euroopa jazzilegend Zbigniew Namyslowski oma poola kvintetiga ja Tõnu Naissoo Unity, kes koos ja eraldi toovad kuulajateni kontserdi „Tribute to Tallinn – 67“ – poole sajandi tagused meeleolud ja muusikalise pärandi. Mõlemad muusikud esinesid loomulikult jazzfestivalil „Tallinn – 67“.

Teine peaesineja on Kristjan Randalu Limes Occidentalis, viie riigi tippmuusikutest koosnev kvintett, milles mängivad Kristjn Randalu (klaver, Eesti), Nguyén Lé (kitarr, Prantsusmaa), Kinan Azmeh (klarnet, Süüria), Petros Klampanis (kontrabass, Kreeka), Bodek Janke (trummid, löökpillid, Saksamaa).

Lisaks on festivali kavas Eesti-Soome muusikutest koosnev „SOON“ Quartet,  gruuviorkester „Trump Conception“, pool-akustiline folk-jazz-pop sekstett „Holler My Dear“ Austriast, ja prantsuse kvintett „Papanosh“, kes esitleb oma uut helikandjat ja õhtu teises pooles mängib tantsuks.

Minifestivali „Viljandi Jazzkaareke“ toetavad Viljandi LV, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Austria Suursaatkond, Poola Vabariigi Suursaatkond, Poola Kultuuriinstituut, Prantsuse Instituut, Goethe Instituut Eestis, Baden - Württembergi Liidumaa Teadus- ja Kultuuriministeerium, ning mitmed Viljandi ettevõtted.

Info: www.vivamu.ee   www.folk.ee  www.jazzkaar.ee

 

Korraldaja:

Aivar Trallmann

Muusika Viljandi Büroo/ Viljandi Vanamuusika Festival MTÜ

Tel: 5665 9257  e-post: vivamu11@gmail.com