Hakka viljandlaseks

Oled pere loomas?

Viljandi on ideaalne paik laste kasvatamiseks! Järjest rohkem näeme, et Viljandist pärit noored tulevad peale laste saamist siia laiast maailmast tagasi. On ka neid, kes on terve elu suurlinnas veetnud ja soovivad leida oma lastele turvalisemat elukeskkonda.

Töö leidmiseks on Viljandis palju võimalusi, sest siinsed ettevõtted on ekspordile suunatud ja laienevad juba mitmendat aastat järjekindlalt.

Noori peresid aitab sünnitoetus 200 eurot ja kooliminekutoetus 100 eurot. Lastesõimedes on järjekorrad minimaalsed ja lasteaiajärjekorda linnas polegi. Suurperedele on lasteaedades mitmed soodustused.
Lisaks tipptasemel üldharidusele on Viljandis ka riigi parimad huvihariduskoolid. Lasterikaste perede lapsed saavad sealjuures huviringis tasuta käia. Vähekindlustatud perede lapsed saavad lisaks eelmainitule toetust ka ülikooliõpinguteks. 
Viljandi linn igal aastal ligi 28 000 eurot stipendiume tublidele õppuritele, loojatele ja sportlastele.
Rohkem infot toetuste kohta

 

Lõpetasid kooli ja otsid tööd?

Iseseisva tööelu alustamiseks on Viljandis head võimalused, sest tööandjad võistlevad parimate töötajate pärast ning õppinud spetsialistid on alati kõrges hinnas.

Viimastel aastatel oluliselt elavnenud kinnisvaraturule on jõudnud palju väikese pinnaga üürikortereid, mis on ideaalsed noorele, kes asub oma esimesele töökohale ning ei ole veel huvitatud päris oma maja või korteri soetamisest. Et Viljandi on ka ülikoolilinn, liigub siin alati palju noort rahvast, mis tähendab, et äsja ülikooli lõpetanu ei pea eakaaslastest puudust tundma. Rohkem infot töötamisvõimaliste kohta leiad SIIT.

 

Soovid luua oma ettevõtte?

 Viljandis on loodud Eesti parimad tingimused uue ettevõtte loomiseks. Viljandimaa Arenduskeskuses on võimalik saada tasuta konsultatsioone oma äri alustamiseks ja investeerimiseks. Samuti tegutseb linnas loomeinkubaator ning noori ettevõtjaid nõustav StartUp Viljandi. Rohkem infot oma ettevõtte alustamiseks leiad SIIT.

 

Tahad veeta vanaduspõlve kultuurselt rahus ja vaikuses?

Sinu elutöö on tehtud ja väljateenitud pensioniiga kätte jõudnud. Suurlinna kärast on hea tulla rahulikku Viljandisse. Siin linnas on palju kultuuri ja elu käib täpselt sellise tempoga, et ei sega mõnusat olemist ja ei hakka ka igav. Alati on võimalik minna teatrisse või kinno, heasse kohvikusse või katsetada mõnda uut hobi. 

Kui suures linnas korter maha müüa, saab selle eest Viljandis maja, kuhu mahuvad kõik lapselapsed korraga külla. Rohkem infot linnas pakutava kinnisvarakohta leiad SIIT.