Viljandi otsib kogukonnagiide

02.03.2021

Turistid Viljandis. Foto: Silver Tõnisson

Viljandi Linnavalitsus ja Sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus käivitavad ees ootavale turismihooajale mõeldes kogukonnagiidide koolitusprogrammi. Viljandlaste seast otsitakse inimesi, kes viiks läbi suviseid linnaekskursioone.

Viljandi linnavalitsuse avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kulli sõnul oodatakse kogukonnagiidiks kandideerima vähemalt 16aastaseid viljandlasi, kes valdavad vähemalt suhtlustasandil inglise ja vene keelt. Kasuks tuleb täiendav võõrkeele oskus. “Kui varem on Viljandi suviseid giidituure läbi viinud gümnaasiumiõpilased, siis nüüd soovime seda võimalust laiendada ja kutsuda kodulinna tutvustama ka teisi inimesi. Siiski on gümnaasiumiõpilased jätkuvalt kandideerima oodatud,” ütles Kull.

 

Suvised giidituurid toimuvad Viljandi kesklinnas 1. juunist kuni 31. augustini iga päev. Giidile on ühe tunniajase ekskursiooni eest ette nähtud töötasu 15 eurot. Lisaks läbivad programmi valitud inimesed giiditööd ja Viljandi ajalugu puudutava baaskoolituse, mis võib olla esimene samm kutseliseks giidiks saamisel.

 

Krista Kulli sõnul sobivad giidiks inimesed, kellele meeldib suhelda ja lugusid jutustada. “Tahame, et linna külalised võetaks vastu siiralt ja soojalt kohaliku inimese poolt ning lühikese jalutuskäigu järel tekiks neil soov Viljandi kohta rohkem teada saada ja siin pikemalt peatuda.”

Kogukonnagiidi programmi kandideerimiseks tuleb saata kuni kaheleheküljeline vabas vormis enesetutvustus teemal “Miks mina oleksin suurepärane Viljandi tutvustaja” või kuni kaheminutiline video samal teemal aadressile viljandi@visitestonia.com hiljemalt 14. märtsiks (k.a.). Enesetutvustusele tuleb lisada kandideerija nimi, kontakttelefon ja e-postiaadress.

 

Seejärel valitakse välja kuni 10 programmis osalejat, kes läbivad giiditöö baaskoolituse ja saavad võimaluse suvekuudel graafiku alusel Viljandi linnaekskursioone läbi viia.

 

Lähemalt: Viljandi linnavalitsuse avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull, telefon 435 4730, e-post krista.kull@viljandi.ee