Rüki galeriis näeb Roosa täpi llugu

11.11.2019

„Roosa täpi” lugu algab umbes kuue aasta tagusest ajast. Ajast, mil roosa täpp ei olnud enam lihtsalt üks suvaline täpp teiste seas, vaid just nimelt seesama „Roosa täpp”. Tänaseks päevaks on ta läbinud mitmed erinevad eluetapid, mida Viljandis, Rüki galeriis esmakordselt ühe tervikuna näha saab.

Roosa täpi kujunemist ja kulgemisi saab näha maaliseeriate „Risomnia” ja „Roosa täpi saladused” kaudu. Punktina roosa täpi loole valmib ka esmakordselt galeriivalguse nautlemist alustav maal „Roosa täpi saladus tuleb peaaegu ilmsiks”.
 
PUSA (Piret Bergmann, s. 1979. a. Noarootsis) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Pärnu Kolledži, mida varem ja ka hiljem tuntakse nime all Academia Non Grata. Kunstnik elab ja töötab Pärnus ning tegutseb tänapäeval peamiselt maalijana. Ta on üles astunud paljudel isik-ning grupinäitustel nii Eesti kui mujal maalilmas ning lisaks kirjutanud ning illustreerinud mitmeid lasteraamatuid.
 
Pusa on eelkõige tuntud oma eredavärviliste mustritega kaetud, peaaegu psühhedeelsena mõjuvate maalide poolest, läbi mille on tal Eesti kunstipildil üsna unikaalne koht.
 
Kunstnikule on omistatud Ants Laikmaa noore kunstniku preemia (1998), Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa kultuuritegija preemia (2008 ja 2015), Pärnu kunsti aastapreemia (2011) ja Kultuuriministeeriumi korraldatud “Põlvepikuraamatu” konkursi peapreemia (koos Helle Kirsiga 2015). Pusa on Eesti Kunstnike Liidu liige. 

Lisainfo:   https://www.facebook.com/pusa.kunst/
http://kunst.pusakas.eu/ 

Näitus jääb avatuks 21. detsembrini.
 
Rüki Galerii 
T-R 12-18 | L 11-15 
Tartu tn 7c, Viljandi 71004 
+372 52 89 059 
ruki@rukigalerii.ee 
FB / IG: rukigalerii