Hansapäevad toovad melu tänavatele ja viljandlaste kodudesse

28.05.2019

Hansapäevadel ootavad külalisi mitmed lavad ja alad

Viljandi hansapäevad toimuvad tänavu 7.–9. juunini ning pakuvad rõõmu kohvikuöö, hansalaada, Põhja Konna suurkontserdi, maakonna laulu- ja tantsupeo ning tiheda kultuuri- ja spordiprogrammiga. 

Hansapäevad avatakse pidulikult reede, 7. juuni õhtul kell 18 raekoja ees pargis asuval Hansalaval. Juba sama päeva lõunast saab nautida programmi erinevatel aladel ja lavadel. Reede õhtul laotab neljandat aastat toimuv kohvikuöö ennast laiali Viljandi pikimal, Tartu tänaval ja selle ümbruses. Kokku avab ennast 7. juuni õhtul külalistele 25 üheöökohvikut. Kesklinnast kuni linna piirini ulatuvad kohvikud pakuvad kõikvõimalikke hõrgutisi ning igaüks leiab midagi oma maitsele sobivat. Kohvikuöö kohta saab lähemalt lugeda hansapäevade kodulehelt ja Facebookist.

Reede õhtul saab jalga keerutada Vabaduse platsil asuva Linnalava ees, kus kell 21 astub üles ansambel Päike.re.satas. Hansapäevade esimese õhtu lõpetab ansambli Põhja Konn südaöine suurkontsert Kaevumäel, mis on kõigile tasuta. Kontserdil astub ansambel üles kavaga «Põhja Konn», mida Eesti publik saab elavas esituses kuulda alles kolmandat korda. Et see on ühtlasi ka selle kava viimane ettekanne, talletatakse Viljandi kontsert nii helis kui ka pildis. Selleks loovad valguskunstnik Priidu Adlas ja visuaalikunstnik Alyona Movko visuaalse maailma, mis annab viiteid Põhja Konna mõjutanud ajastule, artistidele ja elutunnetusele.

Traditsiooniline suur hansa käsitöölaat vallutab vanalinna tänavad hansapäevade reedel ja laupäeval. Laadal on väljas vaid käsitööna valminud eheda toodangu pakkujad nii Eestist kui ka lähiriikidest. Kokku ootab hansalaadal külastajaid ligi 300 kauplejat. Nii reedel kui laupäeval avab ennast Vabaduse platsil ja selle ümbruses huvilistele Mulgimess.

Päeva tippsündmus on aga Viljandimaa laulu- ja tantsupidu «Mu õnn ja rõõm». Selle juhatab sisse kell 17 Kesklinna kooli juurest algav rongkäik.

Laupäeval kell 13 esitletakse Hansalaval Hansalinn Viljandile pühendatud hõbedast meenemünti. Münti tutvustab Eesti Panga president ja kohapeal on võimalik ka meenemünti osta. Hansapäevade teise õhtu lõpetavad Hansalaval tantsuks mängivad Arlet Palmiste & The Boss.

Pühapäeval, 9. juunil ootab 25. Trepimäe jooks võistlejaid ning toimuvad Viljandi sõpruslinnade noorte jalgpalliturniiri Hansa Cup viimased mängud ja autasustamine linnastaadionil. Hansapäevad võtab kokku Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri ja Minden Lübbecke Kammerorkestri ühiskontsert Jaani kirikus. Lisaks ülalmainitule on hansapäevade programmis lasteala teisel Kirsimäel, noorteala Ingeri maja hoovis, Kunsttükkide tänav Sepa ja Pikal tänaval, spordiprogramm Viljandi järve rannas, linnastaadionil, Trepimäel ja Paala järvel, Viikingite küla esimesel Kirsimäel, Teatrihoov Koidu seltsimajas, lavad Vabaduse platsil ja raekoja pargis ning sündmused Jaani kirikus.