Ugala teatri auhinnatud suvelavastus „Kolm musketäri”. Foto: Priit Loog

Viimasteks kordadeks naasevad lavale “Kolme musketäri” etendused Õisu mõisa pargis

Neljapäevast, 1. juunist on publiku ees tagasi Ugala teatri auhinnatud suvelavastus „Kolm musketäri”, mille tõi eelmisel suvel täissaalidega publiku ette Tanel Jonas. Viimased üksteist etendust antakse Õisu mõisa pargis Viljandimaal 1. kuni 18. juunini. 

Ugala teatri auhinnatud suvelavastus „Kolm musketäri”. Foto: Priit Loog
Ugala teatri auhinnatud suvelavastus „Kolm musketäri”. Foto: Priit Loog

Alexandre Dumas’ rmaailmakuulsal romaanil põhineva igahalja seikluse “Kolm musketäri” tegevus leiab aset Prantsusmaal. Noor gaskooni aadlik d’Artagnan lahkub isakodust ja suundub Pariisi, et astuda härra de Treville’i musketäride kompaniisse. Kiiresti sõbruneb ta kolme silmapaistva musketäri Athose, Porthose ja Aramisega, kuid sama kiiresti leiab ka vaenlasi.

Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), kostüümikunstnikud Kristjan Suits ja Sirli Pohlak, koreograaf Rauno Zubko, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov, valguskujundaja Sander Aleks Paavo. Lavavõitluse on seadnud Kaire Russ.

Osades Jass Kalev Mäe, Alden Kirss, Oskar Punga, Reimo Sagor (Teater Vanemuine), Andres Tabun, Ken Rüütel (Teater Vanemuine), Vallo Kirs, Lauli Koppelmaa, Marika Palm, Jaana Kena, Janek Vadi, Rait Õunapuu, Silver Kaljula, Karl Kena, Theodor Tabor (TÜVKA), Merle Liinsoo ja Aili Nohrin.

Teatriauhindadel 2023 pälvis Janek Vadi kardinal Richelieu rolli eest meeskõrvalosatäitja preemia.

Sissepääs Õisu mõisa parki on avatud 1,5h enne etenduse algust. Avatud on kohvikud, mõisa aed ning külastada saab koos giidiga ka mõisahoonet. Etendused toimuvad vabas õhus ja pääs tribüünile algab 30 minutit enne etendust. Etendus kestab 3 tundi ja 30 minutit, koos 30-minutilise vaheajaga.

Rohkem infot lavastuse ja kohapealse korralduse kohta leiab siit.

“Kui Ugala teatri „Kolm musketäri“ sai vaadatud, valdas meeli kerguse, isegi mõningase ülendatuse tunne. Õigupoolest on kuskil nähtamatu latt, mida ületades saab kostüümidraamast ja mõõgavõitlusest kunst. See asub igal teatri­vaatajal isesugusel kõrgusel. Minu meelest läks Ugala sellest suure varuga üle.”
Andrus Karnau, Sirp