Foto lavastusest "Viljandi lood: Jaan". Foto: Silver Kaljula

Ugala teatri suvi toob unenäolise rännaku elamise iluni ning jalutuskäigud endisaegses Viljandis

29. juunil esietendub Ugala teatris Roos Lisette Parmase näidend “Me peale ülalt jälle paistsid tähed”, mis tõukub Dante Alighieri poeemist “Jumalik komöödia”. Näidendi seab lavale Ringo Ramul. Lavastus räägib loo pimedas metsas eksinuna teeotsa kätte leidmise võimalikkusest ja võimatusest. Samuti mängitakse sel suvel loetud kordi rännaklavastust “Viljandi lood: Jaan”.

Foto lavastusest "Viljandi lood: Jaan". Foto: Silver Kaljula
Foto lavastusest “Viljandi lood: Jaan”. Foto: Silver Kaljula

Dante Alighieri “Jumalik komöödia” on keskaegse Euroopa suurimaks kirjanduslikuks saavutuseks peetav teos, mis räägib Dante rännakutest Põrgus, Purgatooriumis ja Paradiisis, mille käigus õpib ta sügavamalt tundma inimeseks olemise ilu ja salapära.

Lavastaja Ringo Ramuli sõnul on tegemist ühe unenäolise rännakuga leidmaks taas üles elamise ilu. “Ma loodan, et see lavastus pakub võimaluse emotsionaalseks sisevaatluseks, et otsida neid kohti, mis aitaks lõputute kriiside keskel mitte alla anda, “ lisab Ramul.

Lavastus räägib loo mehest, kes oma sünnipäeval leiab ennast keset sünget metsa. Sünnipäevaõnnitlused, šampusepauk ja lähedaste lõbusad hõiked ei juhi teda aga hirmuäratavast tihnikust välja, vaid aina pimedamasse hingerägastikku. Otsides teed tagasi, jõuab ta järjest sügavamatesse põrgu kihtidesse, kuni pea kohal hakkavad taas paistma tähed.

Ringo Ramul suvelavastuse "Me peale ülalt jälle paistsid tähed" lavastaja. Foto: Silver Kaljula
Ringo Ramul suvelavastuse “Me peale ülalt jälle paistsid tähed” lavastaja. Foto: Silver Kaljula

“Me peale ülalt jälle paistsid tähed” mängib Ugala publiku tavapärase ruumitajuga ja viib nad etenduse jooksul teatrimaja erinevatesse ruumidesse. Kokku mängitakse lavastust suve jooksul 13 korda. Soodushinnaga piletid on saadaval kuni 1. märtsini.

Kolmandat suve mängitakse Marika Palmi ja Liis Aedmaa rännaklavastust „Viljandi lood: Jaan“, mis viib publiku Jaani jälgedes Viljandisse, mida enam päris sellisel kujul olemas ei ole. Justkui ajarändurid tulevikust satuvad vaatajad aastasse 1982 ning saavad osa ühe 59-aastase mehe elust endisaegses Viljandi linnas. Sest nagu ütleb Jaan ise: „Ma mõtlen nii, et igal inimesel on õigus oma saatusele, eluloole, mõtteilmale ja selle jagamisele kaasinimestega.“

Rännaklavastust “Viljandi lood: Jaan” mängitakse sel suvel 19. korral. Igale etendusele mahub ainult 20 vaatajat.

Lisainfo: 

https://www.ugala.ee/lavastus/tulekul-me-peale-ulalt-jalle-paistsid-tahed/
https://www.ugala.ee/lavastus/viljandi-lood-jaan/