Tule õige koju / Ugala teater

18.10.2024 kell 19:00 - 18.10.2024 kell 23:59

Teater

Ugala Teater, Viljandi

Phillip McMahon
TULE ÕIGE KOJU
 
Lavastaja Johan Elm
Kunstnik Eugen Tamberg
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov
Valguskunstnik Fredi Karu
Tõlkija Martin Algus 
 
Osades: Rait Õunapuu, Lauli Koppelmaa või Adeele Jaago, Janek Vadi, Jaana Kena, Oskar Punga, Tanel Ingi ja Margus Tabor
 
Koju naasmine ei ole ilmtingimata alati hea tunne. See võib olla viimane asi, mida sa teha tahaksid. Aga kellegagi piisavalt kaua kas või lihtsalt sama aja ja ruumi kogemine loob mingi sideme. Nimetame selle perekonnaks. Ja üldjuhul on see side sitkem, kui arvata võiksid.

„Tule õige koju“ on mõrunaljakas iiri peredraama, kus keskmine poeg Michael, kes on olnud väikelinnast eemal ligi kakskümmend aastat, naaseb koju oma ema matustele. Teda ootavad ees noorem ja vanem vend, nende teod ja tegemata jätmised, lapsepõlvemaja, kustumatud mälestused ja kõik lahendamata pinged. Michael on perekonna jaoks vaieldamatult oma, kuid siiski võõras. 
Selle lavastuse tegelased on äärmiselt siirad, peaaegu ilma igasuguse filtrita. Sellised saavad olla vaid inimesed, kes üksteisest väga hoolivad või üksteist vihkavad… ja need kaks poolust pole teineteisest üldse mitte kaugel.

 „Tule õige koju“ on lugu lahtilaskmisest – vimmast, saladustest, kahetsusest lahtilaskmisest. Aga ka üksteisest lahtilaskmisest. Sest ainult nii on võimalik taas ausalt kokku tulla.
 
 
Esietendus Ugala teatri väikeses saalis 12. novembril 2022

Toimumisaeg / hinnad

18.10.2024 kell 19:00 - 18.10.2024 kell 23:59
Hind alates 12.5 €
Maksimumhind 25 €