Tule sel kevadel sõbraga Viljandisse!

 

Komöödiafilmide festival Wilkom 4.-7. aprill 

4.-7. aprillini toimub Viljandis komöödiafilmide festival Wilkom, mis toob vaatajateni viimase aasta komöödiafilmide paremiku ning mitu eriprogrammi. Kolme päeva jooksul linastub Wilkomi põhiprogrammis kaheksa uut filmi ja vanemast klassikast prantsuse legendi Pierre Richardi eriprogramm.
Sel aastal on programmis ka killuke Eestit. 5. aprilli õhtul leiab aset retrohõnguline vanade reklaamfilmide õhtu legendaarse tele- ja reklaamimehe Olavi Osolini juhtimisel.
Lisaks nimetatutele on valik väga mitmekülgne – on midagi noortele, dokisõpradele ja ka täiesti rokkiv Soome lühifilmide eriprogramm, mis näitab, et meie põhjanaabrid pole kaugeltki mingid häbelikud totud nagu vahel arvatakse.
Vaata lisaks: www.wilkom.ee
 

Suurjooks ümber Viljandi järve 1. mai

Baltimaade pikimate traditsioonidega rahvaspordiüritus toimub sel aasta 90. korda. Ligi 12km pikkusel rajal saavad ennast proovile panna nii jooksjad kui kepikõndijad. Lastejooksud toimuvad päev varem, 30. aprillil kell 17 Viljandi linnastaadionil. 

Vaata lisaks: viljandijarvejooks.ee

 

Kohvikuöö 7. juuni

Tänavune Kohvikuöö keskendub Viljandi kõige pikemale, Tartu tänavale, mis lookleb südalinnast Kelmikülani välja. Külalistele esitletakse valikut Viljandis tegutsevatest olemasolevatest ja pop-up kohvikutest, kes avavad oma uksed tavapärasest erineval ajal ehk öö hakul. Koos igale kohvikule omase menüüga lisandub öösse ka killuke kohvikukultuuri öise muusika, vestluste, maitseelamuste ja muude öötegemiste näol.

Vaata lähemalt SIIT

 

Hansapäevad 7.-9. juuni

Eestimaa suvesündmuste avalöök on Viljandi Hansapäevad, mis täidab juuni alguse pikad päevad ja lühikesed ööd muusika, kauplemise, spordi, kunsti, maitseelamuste ja palju muuga. Tänavuseks tippsündmuseks on 7. juuni õhtul Kaevumäel toimuv ansambli Põhja Konn kontsert, kus ansambel jätab hüvasti oma legendaarse esimese heliplaadi lugudega. 8. juuni teeb eriliseks Viljandimaa laulu- ja tantsupidu, kus kohalikud kollektiivid teevad peaproovi suureks suviseks peoks.

Vaata lähemalt: hansa.viljandi.ee