Kevad Viljandimaal

Kevad on käes ja pika toas istumise järel kibelevad näpud mulla ja aiatööde järele. Toome teie jaoks välja aiandid ja iluaiad Viljandimaal, kes pakuvad istikuid ja nõu, kuidas oma koduaed alanud hooajaks valmis seada.

 

Päidre puukool

Päidre Puukool asub Viljandi linnast 15 minutilise sõidu kaugusel ja pakub suures valikus Eestis kasvatatud viljapuid ning marjapõõsaid, vaarika- ja maasikataimi. Puukool on aprillist alates avatud iga päev 8:00 - 20:00 ja seda kuni sügiseni. Mõeldud on seega ka neile, kelle tööpäev saab läbi kell 17. Lisaks pakub puukool kindlaks määratud marsruutidel istikute kullervedu. Kohapeal Päidres ootab ees kaunis loodus ja välimüügi plats. Kohapeal saab nõuandeid nii istutamise kui ka viljapuude lõikamise kohta. Lisaks saab oma käega välja valida endale meelepärased istikud. Lisainfot sordivaliku ja Päidre puukooli tegemiste kohta www.istikud.ee või telefonidel 5156069 ja 53942889.

 

Google Maps: https://goo.gl/maps/hh2DKji4Ph42p6229

 

Seedri Puukool

Seedri Puukool kasvatab ja müüb põhiliselt tarbetaimede istikuid (viljapuud, marjapõõsad), vähetuntud puuvilja- ja marjakultuuride ning väiksemas koguses ilupuude ja -põõsaste istikuid.
Koduaednikele on müügil kaitstud juurtega nõuistikud, mida saab istutada kevadest sügiseni. 

 

Vaata lähemalt: www.seedripuukool.ee

 

Google Maps: https://goo.gl/maps/jm4roNc6RUBaDiz7A

 

Asu talu aed

Talus on päevaliiliate ja flokside kollektsioonaed. Samuti kasvatab pererahvas eesti tõugu hobuseid ja silmailuks on mõned mägiveised. 

Aias on külalisi vastu võtnud juba mitu aastat ja osaletud Avatud talude päevadel.  

Külalised saavad vaadata aeda ja loomi, taimi kaasa osta.

Vaadata on aias kevadest sügiseni, kõige ilusam aeg on juunist septembrini.

 

Google Maps: https://goo.gl/maps/57dv2P4RUZWcpEzg8

 

Nõrga talu iluaed

Nõrga talu 1,5 hektari suurune iluaed pakub üllatavaid vaateid ning võlub hiiglasliku veesilmaga, olles tõeline püsilillede paradiis. Aia uhkuseks on suur päevaliiliate ja flokside kollektsioon, kumbagi 200 sordi ringis. Floksid on aia vaieldamatud pärlid. Traditsiooniline floksinäitus, mida näeb igal aastal augusti esimesel nädalavahetusel, on toonud talule tuntust nii Eestis kui ka välismaal. Nõrga talu flokse näeb ka Tallinna Botaanikaaia floksinäitusel.

Lisaks on aias sadu erinevaid püsikuid, mis sobivad just taluaia stiili ja suure rehielamuga. Vanade põlispuude alla on rajatud kaks suurt istutusala, mis on kujundatud varjulembeste püsililledega, ülejäänud aias naudivad taimed päikest pea terve päeva. Kujunduses on rõhk just keskmise- ja kõrgemakasvulistel liikidel ja sortidel.

 

Vaata lisa: https://www.gardenpearls.eu/aiad/norga-talu-iluaed/?lang=et

 

Google Maps: https://goo.gl/maps/gJLVmGh1enC4qKKp9

 

Risttee talu aed

Risttee talu taimeaed on külastajatele avatud 20.aprillist. Lahtiolekuajad teisipäevast laupäevani kell 11-19. Pakutakse suures valikus püsililli. 

Aed on külastajatele avatud eelneval kokkuleppel. Aias on kasvamas ca 1500 erinevat püsilille, külastaja saab taimi vaadata nende kasvukohas.

Lisainfo: Karin Peebu, +372 55661092karinpeebu@gmail.com

 

Vaata ka: https://www.gardenpearls.eu/aiad/risttee-talu-taimeaed/?lang=et

 

Google Maps: https://goo.gl/maps/inbpWTqRNgaNywm59

 

Kui soovid oma aiandi või iluaia infot siin lehel avaldada, kirjuta visit@viljandi.ee.