Sindi kärestik

Sindi kärestik rajati Pärnu jõele 2020. a sealsamas asunud paisu asemele. Paisu lammutamise järel loodi kalade kudealad ja muudeti Pärnu jõgi kogu pikkuses vabaks kalarändele. Paisu asemele rajatud kärestik on ainulaadne kogu Baltikumis, kus on ideaalsed võimalused kärestikuaerutamise, süstaslaalomi, freestyle aerutamise ja kanuusõidu harrastamiseks ning rafti-parvega sõiduks. Kõige selle harrastamiseks on kärestikule rajatud ajutine taristu ja kaldaala. Lisaks on kärestik veematkade algus ja lõpp-punktiks. Eriliseks muudab kärestiku varieeruv vooluhulk ja suur kõrguste vahe. Kärestikul tuleb kindlasti kanda päästevesti ja kiivrit ning eelnevalt tutvuda kärestiku ohutusreeglitega.
Võimas veemöll ja kohin annavad võimaluse tajuda looduse jõude ka kaldalt.

2023. aastal on Sindi kärestikul liiklemine piiratud, kuna toimuvad ehitustööd.


Warning: file_get_contents(https://nominatim.openstreetmap.org/reverse?format=jsonv2&lat=58.40889358520508&lon=24.652996063232422): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /data01/virt63395/domeenid/www.visitviljandi.ee/uus/wp-content/themes/visitviljandi/functions.php on line 1361
E-post: parnu@visitestonia.com Facebook

Lahtiolekuajad / hinnad

Avatud: ööpäevaringselt

Omadused

  • Parkimine tasuta
  • Juurdepääsutee kõvakattega
  • Sõiduautoga

Juhised kohale jõudmiseks

Sindi kärestiku külastamiseks tuleks keerata Sindit läbivalt Pärnu maanteelt Kalamaja teele. Kalamaja tee lõpeb Pärnu jõe ääres, kus on külastajate parkla. Parklast saab edasi liikuda jalgsi mööda kärestiku kallast kulgevat promenaadi.