Viljandi Hansapäevad toimuvad augusti lõpus

28.04.2021

Juuni alguses toimuma pidanud Viljandi Hansapäevad on edasi lükatud suve lõppu. Sel aastal täidab hansamelu linna augusti viimasel nädalavahetusel, 27.-29. augustil. 

Viljandi Hanspäevade peakorraldaja Jaanus Kukk ütles, et Hansapäevade edasi lükkamine annab loodetavasti võimaluse korraldada pidustusi planeeritud mahus. „Praeguses olukorras, kus koroonaviiruse levik on veel täies hoos ning ka piirangud suve alguse kultuurisündmustele ebaselged, ei ole mõistlik hansapäevi juuni algusesse planeerida,“ kommenteeris otsust Kukk. 

 

2021. aasta Viljandi Hansapäevad on planeeritud kolmepäevase sündmusena. Hansapidustused toimuvad sel korral kesk- ja vanalinnas ning Viljandi järve rannas. Külastajaid ootab hansalaat, kontserdid, tantsuõhtud, päevase kultuuriprogrammid kahel laval, kunsttükkide tänav, tegevused lastele ja noortele ning spordivõistlused.  

 

„Praegu võiks programmis esile tõsta Viljandi Muusikakooli suure kontserdi „Lükkame selle maailma koroonast lahti“, mis samuti oli algselt planeeritud kevadesse, kuid epideemia tõttu sel kevadel toimuda ei saa. Esmakordselt toimub Viljandis Hansapäevade ajal ka Tänavatoidu festival. Maitseelamusi, muusikat ja pidu ühendav festival pannakse püsti Tallinna tänavale. Olukorra paranedes on ehk ka väliskülalistel võimalik meie Hansapäevadele osalema sõita,” tutvustas Kukk Hansapäevade programmi plaane, “Loodame, et suve lõpul on olukord uue viiruse levikuga parem kui suve algus ning Hansapäevade pidamine täismahus õnnestub.“  

 

Viljandi Hansapäevade lõplik programm on koostamisel. Täiendavat infot Hansapäevade kohta leiab edaspidi veebilehelt http://hansa.viljandi.ee/  

 

Lisainfo: 

Jaanus Kukk 
Viljandi Hansapäevade peakorraldaja 
Telefon +372 591 80003 
e-mail: jaanus.kukk@sakalakeskus.ee