Viljandi tähistab saabuval nädalavahetusel sünnipäeva

15.09.2020

Viljandi linn tähistab 19. ja 20. septembril oma 737. sünnipäeva. Sündmused koonduvad Viljandi Kunstikooli ümber ja Koidu Seltsimajja.

Laupäeval, 19. septembril kell 12 alustavad Kunstikooli hoovis ja Sõbrapargis erinevad töötoad, muusikat mängivad noortekeskuse DJ kooli kasvandikud. Kell 13 esinevad sünnipäevatervitustega linnajuhid. Kell 14 astuvad lavale Adeele Jaago ja Jaan-Eerik Aardam ning kell 15 muusikastuudio Cantabile solistid.

 

Laupäeva õhtu kulmineerub peoga Koidu Seltsimajas. Uksed avatakse kell 19 ja pidu algab kell 21. Pidu veab eest Tantsulaager, kelle „Tantsukatel" on pöörase nüansiga tantsupidu – tantsitakse muusikavideote eeskujul ja eestantsijatega laval. Peol on vanusepiirang 18+ ja pilet 5€.

 

Pühapäeval, 20. septembril toimub pikalauapidu Juhan Liivi tänaval, mis asub Lossi ja Jakobsoni tänava vahel, Viljandi Kunstikooli kõrval. Pikalauapeole on kõik oodatud oma piknikukorviga, kuid avatud on ka kohvik ja pakutakse linna sünnipäevakooki.

 

Kõik sündmused, välja arvatud laupäevaõhtune pidu Koidu Seltsimajas, on tasuta. Korraldajad paluvad haigussümptomite või kehva enesteundega inimestel sündmustest mitte osa võtta.

 

Vaata lähemalt Facebookist ja www.visitviljandi.ee.

 

Lisaks linna sünnipäeva sündmustele toimub tuleval nädalavahetusel Viljandi järve äärsel korvpalliplatsil vabavisete Guinessi rekordiüritus ja Maailmakoristuspäeva raames puhastatakse linna suitsukonidest.