Osale humoorikas mardipäevakampaanias Seljatame halloweeni

03.11.2017

Mardisandid

Eesti Pärimusmuusika Keskus kutsub mardipäeva eel ühinema humoorika, aga sisuka kampaaniaga Seljatame halloweeni!

Kogu Eestit ja eeskätt viljandlasi haarava ettevõtmise raames kutsutakse Eesti oma rahvakalendri tähtpäevi au sees hoidma ja mardipäeva tähistama. Pea kahenädalase mardimöllu jooksul õpetatakse Eesti erinevates kohtades mardikombeid, koos VLND-ga peetakse maha suur mardijooks ja mardipäeva ülistatakse koos räpigurudega mardiräppi ladudes. Ettevõtmine päädib mardipeoga, kus astuvad üles Angus, Oopus ja Meisterjaan. Hoogu annab juurde Viljandi vanalinna kogukonnaliikumine Tule õue, kes kutsub kõiki mardijooksule ja üllatab parimaid mardi perekondasid kopsakate mardiandidega

 

August Pulsti õpistu juhataja Kairi Leivo ning ettevõtmise üks eestvedajaid on juba aastaid mardi- ja kadripäeva eel noori-vanu eesti rahvakommete kohaselt martideks ja kadrideks koolitanud: «Sel korral võtame asja hoopis suuremalt käsile. Püüame inimesi innustada mardipäevast rohkem lugu pidama. Tahaks väga näha, et meie pea nädal kestev mardimöll erinevate marditraditsioonide tutvustamisega, kajastub mardilaupäeval nii linnapildis kui ka paljudes peredes ning mitte ainult Viljandis vaid ka teistes Eesti paikades.»

Kõigil, kel on soovi, saavad näidata oma sümpaatiat eesti rahvakommete vastu, ühinedes Facebookis meeleoluka kampaaniaga Seljatame halloweeni. Ühtlasi saab lõbusa alatooniga ettevõtmise lehelt häid teadmisi mardipäeva tavade kohta ja ülevaate kõigist üritustest, mis mardinädalal toimuvad. Eesti Pärimusmuusika Keskuse mardipäeva projektijuht Liina Gross sõnab: «Lisaks erinevatele kontsertidele ja mardisandikoolitustele kõikjal Eestis, on ühinenud mardipäevaga ka Viljandi vanalinna kogukonnaliikumine Tule õue. Nimelt, paljud viljandlased süütavad oma koduuksel küünla, et anda märku mardisantidele, kui väga nad oodatud on. Sellisest heatahtlikust žestist võiks kõik inimesed nakatuda.»

 

Üleskutsega Seljatame halloweeni saab ühineda ürituse Facebooki lehel. Kel huvi osaleda mardisandikoolitusel üle Eesti, tuleb ühendust võtta ja oma soovist aegsasti teada anda e-mailil: margit.kuhi@folk.ee. Kõik, kes on 8. novembril kell 18 Viljandis, saavad Pärimusmuusika Aidas mardipäevakoolituse tasuta. Uusi ja vanu kombeid on võimalik harjutada suurel mardijooksul, mis saab koostöös VLND-ga avapaugu 9. novembril kell 18 Pärimusmuusika Aida eest ning lõppeb kell 21 raamatubaaris Romaan koos tuntud räpparitega mardiräppi harjutades. Kõige mardimad mardid andku endast foto näol märku kampaania Facebooki lehel ning kõige stiilipuhtaim pärjatakse tasuta pääsmetega mardipeole. Mardipidu toimub 10. novembril kell 20, kui lavale astuvad eesti ühed pöörasemad bändid: Angus, Oopus ja Meisterjaan. Täpsem info: www.folk.ee, Piletilevist või ürituse Facebooki lehelt.