Uudised

 • Ugala teater avab sel nädalavahetusel maailmaklassika ja suure avapeoga oma 102. hooaja

  15.09.2021
  Reedel, 17. septembril avab Ugala teater oma 102. hooaja Shakespeare’i komöödiaga „Suveöö unenägu”. Lavastus tuuakse välja koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, selle lavastab Lembit Peterson (Theatrum) ning mängivad lavakunstikooli 30. lennu tudengid, kelle jaoks on tegemist neljanda diplomitööga.
 • Kesk-Eesti alustab turvalise teenuse ja säästva turismi arendustegevustega

  13.09.2021
  Viljandimaa, Järvamaa, Põltsamaa vald ning Tõrva vald on alustanud ühise turismialase koostööprojektiga. Ühistegevuste raames arendatakse Kesk-Eestis turvalist ja keskkonnasõbralikku teenust ning valmib ettevõtjatele suunatud koolitus- ja mentorprogramm.
 • Ugala avab oma 102. hooaja 18. septembril armastuse ja kirega

  03.09.2021
  Ugala teater avab oma peagi algava 102. hooaja 18. septembril tantsupeoga. Sel aastal peetakse hooaja avapidu ühiselt koos Viljandi linnaga, et tähistada ka Viljandi 738. sünnipäeva. Teater ootab kõiki Ugalasse, et peoõhtul üheskoos lustida ja kingatallad siledaks tantsida.
 • Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ootab kuni 1. oktoobrini ideid Lõuna-Eesti taotlusvooru

  03.09.2021
  Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koos Lõuna-Eesti omavalitsustega ootab kõikidelt kultuurikorraldajatelt, sädeinimestelt ja ettevõtjatelt ideid Tartu 2024 Lõuna-Eesti taotlusvooru. Regionaalse projektitaotlusvooru raames otsitakse just neid sündmusi, mis toimuvad tiitliaastal Lõuna Eestis, kõigis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 omavalitsustes.  
 • Ugalas algasid F. Scott Fitzgeraldi suurteose "Sume on öö" proovid

  25.08.2021
  Ugala proovisaalis algas töö maailmaklassikasse kuuluva F. Scott Fitzgeraldi ühe hinnatuima romaani "Sume on öö” põhjal sündiva lavastuse proovidega. Fitzgeraldi meistriteose toob Ugala suurele lavale Kaili Viidas (Endla teater) ning lavastus esietendub 6. novembril.
 • Festival Võnge toob juuli algul kokku kuumad nimed Eestist ja välismaalt

  08.06.2021
  Hea meel on teatada, et vaatamata segastele aegadele saab rändav kultuurifestival Võnge sel suvel siiski toimuda! Sündmus leiab aset juba vähem kui kuu aja pärast, 2. ja 3. juulil Tõrva vallas Sooglemäel, tulevase Mulgi Elamuskeskuse asukohas. Piletid on müügil Ticketeris.
 • Mulgimaa peremäng pälvis kohaliku kvaliteedimärgi

  07.06.2021
  MTÜ Mulgimaa Arenduskoja juhatus andis välja Mulgi Värk märgi Mulgimaa Peremängule.
 • Kogukonnagiidid alustavad linnaekskursioone

  04.06.2021
  Viljandi linnavalitsus ja sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus käivitasid märtsis kogukonnagiidide koolitusprogrammi, et õpetada välja inimesed, kes hakkavad suvel graafiku alusel tegema Viljandi linnaekskursioone. Nüüdseks on õpe läbi ja eile 3. juunil tunnustasid giide linnapea Madis Timpson ja Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet.
 • Viljandi turismiettevõtted liitusid COVID-19 vastase hea tahte kokkuleppega

  02.06.2021
  Viljandis sõlmiti täna hea tahte kokkulepe, millega liitujad võtavad avaliku vastutuse järgida kõiki Eesti Vabariigis COVID-19 leviku takistamiseks kehtivaid nõudeid, et tagada nii ettevõtte töötajate kui ka klientide turvalisus ja hoida nii turismisektor avatuna. Kokkuleppega liitnud ettevõtted leiab üles „Siin on turvaline“ märgise järgi.
 • Viljandi linnameistriks valiti Triin Amur

  27.05.2021
  UNESCO käsitöö ja rahvakunsti loovlinnade võrgustikku kuuluv pärandilinn Viljandi valis kuue oma nägemuse esitanud kandidaadi seast välja 2021. aasta lõpuni ametisse linnameistri, kelleks sai disainer, õpetaja ja õppejõud, Viljandi Kultuuriakadeemia ning Eesti Kunstiakadeemia vilistlane Triin Amur. 
 • 11 infopäeva: Tartu 2024 kutsub lõunaeestlasi üles looma Euroopa kultuuripealinna programmi

  19.05.2021
  Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ja Lõuna-Eesti omavalitsused kutsuvad kultuurikorraldajaid infopäevadele, kus huvilised saavad teada, kuidas osaleda kultuuripealinna ürituste korraldamises.  Kohtumiste käigus tutvustatakse kultuuripealinna lisaprogrammi regionaalse projekitaotlusvooru  tingimusi. 
 • Viljandi Hansapäevad toimuvad augusti lõpus

  28.04.2021
  Juuni alguses toimuma pidanud Viljandi Hansapäevad on edasi lükatud suve lõppu. Sel aastal täidab hansamelu linna augusti viimasel nädalavahetusel, 27.-29. augustil. 
 • Mulgi märgi kandjate read said täiendust

  21.04.2021
  MTÜ Mulgimaa Arenduskoja juhatus andis välja järjekordsed Mulgi märgid kohalikele ettevõtjatele. Seekord pälvisid Mulgi märgi Tõrva vallas tegutsevad Eesti ühed suurimad maasikakasvatajad – Puide Talu OÜ ja Frago OÜ.  
 • UNESCO loovlinn Viljandi otsib linnameistrit

  13.04.2021
  UNESCO käsitöö ja rahvakunsti loovlinnade võrgustikku kuuluv Viljandi otsib linnameistrit, kelle tegevuse eesmärk on 2021. aasta lõpuni elavdada Viljandi loomeelu ning aidata kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud loovlinnana.
 • Tartu 2024 kutsub Lõuna-Eesti kunstnikke kandideerima Euroopa kultuuripealinn Novi Sad 2022 kursusele

  03.03.2021
  Tartu 2024 kutsub Lõuna-Eesti kultuurikorraldajaid, kunstnikke ja kodanikuühiskonna eestvedajaid kandideerima Euroopa kultuuripealinn Novi Sad 2022 School of Participation kursusele “Tee kunsti, mis loeb!”. Lisaks on kandideerima oodatud ka õpetajad, teadlased ja vabatahtlikud. Koolitus toob kokku Serbia kunstnikud ja aktivistid rahvusvaheliste praktikutega, et ühiselt arendada sotsiaalselt teadliku kunsti praktikaid.
 • Viljandi otsib kogukonnagiide

  02.03.2021
  Viljandi Linnavalitsus ja Sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus käivitavad ees ootavale turismihooajale mõeldes kogukonnagiidide koolitusprogrammi. Viljandlaste seast otsitakse inimesi, kes viiks läbi suviseid linnaekskursioone.
 • Viljandi Pärimusmuusika Aida keldris resideerub eksperimentaalmuusik Aigar Vals

  23.02.2021
  Veebruarikuus viibib Viljandi Pärimusmuusika Aidas residentuuris alternatiiv- ja eksperimentaalmuusik Aigar Vals. Kolme Viljandis viibimise nädala jooksul keskendub Vals uuele loomingule.  Osaliselt viibib residentuuriperioodil Viljandis ka bändist Puuluup ja Pastaca artistinime all tegutsevana tuntud muusik Ramo Teder, kellega koos improvisatsioonile ja muusika loomisele keskendutakse. Residentuuri lõpus, 26. veebruaril, toimub  Pärimusmuusika Aidas Aigar Valsi ja Ramo Tederi ühine live-ettekanne residentuuri jooksul valminud lugudega või improvisatsioon, mis inspireeritud Viljandist ja pärimusmuusikast aga tihedalt seotud ka eksperimentaalse alternatiivmuusikaga. Esitus salvestatakse helis ja pildis.  
 • Ugalas esietendub müstiline lugu möödalibisenud ajast

  22.02.2021
  Teisipäeval, 23. veebruaril esietendub Ugala teatri väikeses saalis Priit Põldma näidend „Leskede kadunud maailm“.
 • Talvine koolivaheaeg Viljandimaal

  19.02.2021
  22.-28. veebruaril ehk talvisel koolivaheajal on kavas palju põnevaid tegevusi nii lastele kui ka kogu perele. Vaata, mida meil pakutakse ja veeda tore koolivaheaeg Viljandis ja Viljandimaal!
 • Vastlapäev Viljandimaal

  15.02.2021
  Teisipäev, 16. veebruar on vastlapäev. Vaata, kus toimuvad sel puhul Viljandimaal üritused ja saab maitsta tõelisi vastlatoite.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11