Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Viljandi linnas

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Viljandi linnas

Pühapäeval, 23. juunil tähistatakse Viljandis Võidupüha ja Maakaitsepäeva. Kavas on erinevad sündmused, mis pakuvad mitmekülgseid tegevusi ja meelelahutust igas vanuses osalejatele. Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalov rõhutab, et see päev on rõõmustamiseks: “Võidupüha tähistamine on meie austusavaldus Vabadussõja sangaritele, kes panid aluse meie vabale riigile. Ühtekuuluvus ja vabadus on meie kogukonna alustalad, mis annavad meile jõudu ja pühendumust ehitada paremat tulevikku.”

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Viljandi linnas
Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Viljandi linnas

Kell 14:00 algab lauluväljakul Kaitseliidu Sakala Maleva korraldatud Maakaitsepäev. Külastajad saavad tutvuda jõustruktuuride ja liitlaste tehnika ning tegevustega. Kõhutäiteks pakutakse ka sõdurisuppi.
Kell 15:45 toimub Vabaduse platsil Kaitseliidu rivistus, mil asetatakse pärjad Viljandimaa vabadussamba jalamile, et austada meie vabaduse eest võidelnuid.
Kell 16:15 saabub võidutuli, mille pidulik üleandmine Viljandimaale toimub Vabaduse platsil. Tule võtab vastu Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalov.

Õhtul, kell 20:00 ootame kõiki Viljandi järve randa jaanitulele. Meeleolu loob DJ Degon ning kell 20:30 süütab linnapea võidutulega jaanilõkke. Esineb segarühm Ru-Le-Me ning kell 21:00 astub lavale tantsubänd Sleepwalkers, kes rõõmustab rahvast kuni südaööni.

Õhtu vältel toimuvad rahvalikud mängud, milles saavad osaleda kõik huvilised. Lastele on järve rannas lustimiseks batuudid ja maiustamiseks suhkruvatt. Õhtuse söögi ja joogi eest hoolitseb rannabaar Bangalo.

Viljandi linna jaanituli lõppeb südaööl, kuid rannabaaris Bangalo jätkub pidu kuni kella kaheni varahommikul.

Kutsume kõiki viljandlasi ja külalisi osa saama meeleolukast päevast!

Lisainfo: Sakala Keskuse projektijuht Maris Aarna, tel. 521 6572, e-post: maris.aarna@sakalakeskus.ee

Teate koostas:
Helina Udeküll
Avalike suhete spetsialist
Viljandi Linnavalitsus