Viljandi Rütmifestival 2022

Viljandi Rütmifestival sel aastal teist korda – fookuses BASSKITARR!

25.–27.08 teistkordselt toimuv Viljandi Rütmifestival toob Viljandisse Eesti roki lipulaeva Ultima Thule ja Suurbritannia bassikuninga Janek Gwizdala oma trioga. Rütmifestivali esimesel aastal väisas Viljandit kohalike artistide kõrval Iisraeli trummivirtuoos Dan Mayo.

Viljandi Rütmifestival 2022
Viljandi Rütmifestival 2022

Lisaks rokikuningatele Ultima Thulest astuvad kohalikest rütmimuusikutest festivalil üles veel Peedu Kass Momentum koosseisus Peedu Kass, Kristjan Randalu ja Kaspars Kurdeko, Estrada Orchestra koosseisus Misha Panfilov, Volodja Brodski, Ilja Gussarov, Sashko Petrov ja Madis Katkosilt ning TamTam ehk Anett Tamm ja Karl Tammaru. Muidugi ei puudu festivalilt ka välismaiset maitset ning sel aastal on üheks peaesinejaks absoluutne bassimaailma tipp Janek Gwizdala oma trioga. Lisaks neile astuvad veel üles noored jazzirevolutsionäärid Vilniusest koosseisuga JUZT.

Rütmifestivali on oodatud külastama nii nooremad kui kogenumad muusikasõbrad ning kõik, kellel augustikuu viimasel nädalavahetusel soov oma aega veeta just muusika ja mõnusa festivaliprogrammi keskel.

Festivali programmijuht Indrek Mällo arvab, et Viljandi linnas sellise iseloomuga muusikasündmust korraldada on imeline kogemus: „Eelmise aasta peaesineja Dan Mayo armus Viljandisse. Ta nautis siin igat hetke. Pole kahtlustki, et Viljandi linn paneb inimestel südame erilisemas rütmis põksuma ja see meie eesmärk ju ongi. Olen eriti elevil, sest lisaks ägedatele esinejatele siit ja sealt poolt piiri on meil au sel aastal üheskoos ka Raul Vaigla juubelit tähistada!“. Peakorraldaja Elena Koit lisab, et kindlasti ei ole festival mõeldud ainult muusikutele: „Me oleme oma kava üles ehitanud nii, et osa saaks igaüks. See on meie idee olnud algusest peale. Pakkuda head kvaliteetset muusikat, sisukat päevast programmi ja õppimisvõimalust igas vanuses inimestele. Ja muidugi ka maitsed! Festivali alal, mis asub Sakala keskuse hoovis, on kolme päeva vältel võimalik ennast igasuguste erinevate ja huvitavate maitsetega poputada!“.

Rütmifestivali tiim ootab kõiki huvilisi külla, et üheskoos augusti kuule rütmidest pakatav joon alla tõmmata.

Rohkem infot festivali ja piletite kohta leiab meie kodulehelt www.vrf.ee.