Viljandi parandusfestivali kava ja töötoad

Parandusfestivali eel ja ajal on lisaks mahukale programmile võimalik liituda ka mitmete töötubadega. Huvi korral registreeri ennast juba täna!

6.-8. septembril kell 16-20 toimub TÜVKA Vilma majas jalatsite taasloome töötuba. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine https://forms.gle/ueXks5epe9PpWpTf8

Kogukonnakino filmiprogramm koos vestlusringiga Viljandi Centrum Forum Cinemas

KOLMAPÄEV, 7.09 kell 18.00 Regenerating Australia (sissejuhatus Marian Nummert)

NELJAPÄEV, 8.09 kell 18.00 Osooni saated Ringmajandus ja Looduse linna toomine aitab ka äärmuslike ilmaolude vastu (sissejuhatus Farištamo Eller ja Villem Kutti)

REEDE, 9.09 kell 18.00 Moest Väljas (sissejuhatus Marta Konovalov)

Lisainfo ja piletid www.forumcinemas.ee

PARANDUSFESTIVAL 10. septembril

Kell 11.00 – 16.00 Tänavaturud ja kodutäikad. Kauplejaks registreeri SIIN

Kell 11.00 – 16.00 Avatud töötoad Koidu 13 hoovis

Hõbeesemete hooldamine ja parandamine (Indrek Ikkonen)

Traditsioonilised tekstiilide parandusvõtted (Maris Taul)

Rõivaste parandamine (Diana Tuulik)

Silmkoeesemete parandamine (Ingrid Uus)

Puidust tarberiistade parandamine ja hooldamine (Meelis Kihulane)

Jalgrataste ülevaatus (Raido Roman / VeloMoto)

Kellassepp annab nõu (Toivo Lõhmus)

Vanapaberist märkmike valmistamise töötuba lastele (Marta Konovalov)

Varjevõrkude punumine (Ingrid Uus)

Minion ja kass – pliitatsihoidja meisterdamine lastele (Viljandi Perepesa)

Parandusbuss ,,Jootmise ABC” (Urmas Kriit)

Eelregistreerimisega töötoad (kõigisse töötubadesse saab registreerida SIIN)

Kell 11.00 – 14.00 Viledaks kulunud teksade töötuba (Anna-Maria Saar) Võta kaasa viledaks kulunud tekstiilese!

Kell 11.30 – 13.30 Käsitööriistade teritamine (Andres Ansper)

Kell 12.00 – 13.30 Parandusbuss ,,Lammuta ja disaini” (Lauri Mei)

Kell 14.00 – 16.00 Käsitööriistade teritamine (Andres Ansper)

Kell 14.00 – 15.30 Parandusbuss ,,Lammuta ja disaini” (Lauri Mei)

Kell 12.00 Ave Nahkuri raamatu “Meie küla eided tuunivad Viljandit” esitlus Koidu 13 hoovimajas (Ave Nahkur, Kiti Põld, Justin Petrone)

Kell 13.00 – 15.00 ettekanded ja vestlusring Koidu 13 hoovimajas

Emotsionaalne kestlikkus (Marta Konovalov)

Eesti Meeste Koda – õlg õla kõrval (Esko-Timo Tullus)

Mida tähendab kohaliku tasandi säilenõtkus ja kuidas seda saavutada? (Karin Kruup)

Maailmaparandajate vestlusring (Marta Konovalov, Anna-Maria Saar, Karin Kruup, Maris Taul, Esko-Timo Tullus)

HOOVILAVA (Koidu 13)

Kell 11.00 – 11.30 Festivali pidulik avamine

Kell 11.30 – 12.15 Sume Made akustiline kontsert

Kell 12.30 – 13.15 Kadujott Ott-Mait Põldsepa ja Rasmus Kadaja

Kell 13.30 – 14.15 Kati Duo

Kell 15.00 – 16.00 Silver Sepp

NÄITUSED KOIDU 13 HOOVIMAJAS KELL 11.00 – 16.00

Viljandi likööri- ja veinivabrik “Alko”, hilisema konservitehase ajaloo ülevaatenäitus

Etnograafiline fotonäitus “Parandamise kunst”

KULTUURILOOLINE JALUTUSKÄIK ÜMBRUSKONNAS KOOS HEIKI RAUDLAGA

Kell 12.00 ja kell 13.00. Kogunemine Koidu 13 väravas