Turismiinfo uksekleeps

Viljandi linnas ja maakonnas jagatakse turismiinfot uudsel viisil

Viljandi linnavalitsus ja Viljandimaa Arenduskeskus koos seitsme külastusobjektiga katsetavad tänavu suvel uut turismiinfo jagamise lahendust, kus külalised saavad teavet peamiste külastuskohtade juures, mitte ühes ainult sellega tegelevas asutuses.

Viljandi linnas saavad külalised turismiinfot Bonifatiuse Gildist, vanast veetornist, pärimusmuusika aidast, Viljandi muuseumist ja Kondase keskusest. Maakonnas jagatakse turismiinfot Suure-Jaani tervisekojas ning Abja spordi- ja tervisekeskuses.

Turismiinfo uksekleeps
Turismiinfo uksekleeps

Viljandimaa Arenduskeskuse turismivaldkonna juht Johan-Kristjan Konovalov selgitas, et tegemist on pilootprojektiga ja eelkõige soovitakse tänavu uuel viisil turismiinfot jagades kogemusi hankida. „Soovime minna turismiinfoga külalistele lähemale, mitte oodata, et nemad meie uksest sisse astuksid. Tänavu teeme katsetuse seitsme kohaga, kellele tegime ise ettepaneku turismiinfopunktiks hakata. Järgmisel aastal võiksid juba kõik turismiettevõtted, kes selleks soovi avaldavad, infopunktiks saada,“ rääkis Konovalov.

Seitse pilootprojektis osalevat külastusobjekti saavad endale turismiinfo jagaja märgise ning linna ja laiema turismipiirkonna infomaterjalides suunatakse infot otsivad turistid nende juurde. „Külastaja saab nendest kohtadest piirkonna infomaterjale ja ettevõtjad võivad nende juurde viia ka oma voldikuid ja flaiereid. Infopunktide letitöötajad on läbinud koolituse, kuidas põhilistele turistide esitatud küsimustele vastata ja mis kanalitest otsida vajadusel lisainfot. Meie soov polnud luua ranget standardit, millist infot tuleb piirkonna kohta jagada, vaid pigem tahame, et turistid saaksid kohaliku inimese soovituse,“ ütles Konovalov.

Viljandimaa turismipiirkonna ametilik infokanal on veebileht www.visitviljandi.ee, tööpäevadel saab infot turismiinfo telefonil 433 0442.