Maali autor on Hannele von Troil

Viljandi Linnagaleriis avatakse 1. augustil näitus “Viljandi vaated”

1. augustil kell 17.00 toimub Viljandi Linnagaleriis näituse “Viljandi vaated”/”Näkymiä Viljandiin” avamine.

Alates 2017. aastast on maalikunstnik Mika Vesalahti korraldanud Viljandis suvekursusi soomlastele, kes on kujutava kunsti huvilised. Näitusel saab näha maale igalt toimumise aastalt. Maalidel on kujutatud Viljandit, soomlaste silmade läbi. Viljandi inspireerival maastikul on maalidesse jäädvustatud hulgaliselt hetki ja emotsioone. Teostest kiirgab elurõõmu, julgust ja  tundlikkust. Maalid jutustavad lugusid loodusest, linnamaastikust ja inimestevahelistest kohtumistest.

Maali autor on Hannele von Troil

Tavaliselt on suvel olnud kaks nädalapikkust kursust, üks juunis, teine augusti alguses. Sel aastal toimuvad mõlemad augusti alguses. Kursuse baasiks on Kondase keskus. Kursustel on osalenud kõikide tasemete harrastusmaalijad, algajatest arenenumate amatöörideni. Nüüd on kursuse osalejatel esimest korda võimalus korraldada näitust Viljandi Linnagaleriis. 

Maalidele on jõudnud Viljandi arvukad pargid ja väljakud, Viljandi lossivaremed, Viljandi järv ja rannavaated, vana veetorn ning muud huvitavad vaated linnale. Teoste loomiseks on kasutatud erinevaid vahendeid ja tehnikaid nagu joonistus, akvarell, pastellid, akrüül või õli värvid, vastavalt autori enda valikule. Kursustel harjutatakse teema valimist ja piiritlemist, samuti maali kompositsiooni kujundamist külluslikust loodusest ja erinevate keskkondade kokku sobitamist.

Näitus pakub külastajale võimalust sukelduda Soome harrastuskunstnike nägemusse Viljandist, läbi mitmekülgsete väljendusvormide.

Näitusel osalevad: Elise Hattara-Vaittinen, Marjatta Kantola, Eeva Korjula, Ulla-Riitta Mankki, Pekka Myrskylä, Jukka Niiranen, Jaana Rönkkö,  Oili Sirkjärvi, Tiina Partti, Riku Perhoniemi, Sissi Qvickström, Matti Rintala, Mirkka Rouhio, Paula Salminen, Jussi Seppälä, Pauli Ståhlberg, Hitomi Tabuchi, Outi Taskila, Hannele von Troil, Sirkku Tuominen, Maija Viherä

Näitus on Linnagaleriis avatud 30. septembrini.