Viljandi 740

VILJANDI LINN TÄHISTAB 740. SÜNNIPÄEVA

Viljandi linn tähistab 15.-17. septembril oma 740. sünnipäeva. Sündmused pakuvad kõiki kultuurilinna võlusid- võimalust sportida, pidutseda, nautida muusikat ja teatrit ning omandada uusi oskusi ja teadmisi.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul pakub sünnipäeva nädalavahetus mitmekülgset programmi. „Mul on hea meel, et Viljandis on pealehakkamist ja teotahet täis, põnevate ideedega inimesed! Särasilmsed noored on Viljandi vaimuks – see peegeldub ka sünnipäeva puhul toimuvatest sündmustest,” tundis linnapea uhkust linnakodanike üle. Viljandi linnavolikogu esimees Helmen Kütt kutsub ülesse kõiki osa võtma linna juubelipidustustest: „Uhkele, 740. Viljandi linna sünnipäevale kutsun linlasi ja linna külalisi. Kutsun ka neid, kes elavad ehk kaugel kuid hoiavad Viljandit oma südames. Soovin kõigile peagi saabuval linna sünnipäeval head peotuju ja linna vaimu hoidmist armsas Viljandis!”

Viljandi 740
Viljandi 740

Reedel, 15. septembril algab linna sünnipäeva tähistamine sportlikult. Nimelt algavad kell 15.00 Viljandi linnastaadionil õhtul Viljandimaa noorte kergejõustiku meistrivõistlused. Kell 17.00 avatakse Vabaduse platsil näitus „Meie aedade lood,” mis on näitus Viljandi aedade, nende taimede ja inimeste lugudest. Kell 21.00 avavad rock-mölluks oma uksed Koidu 13a Konservatooriumis Vikat & Teravmoon.

Laupäeval, 16. septembri hommikul kell 11 algab Viljandi Gümnaasiumis Viljandi Parandusfestival, mida korraldavad Pärandilinn Viljandi ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. Viljandi Parandusfestival toob kokku vilunud parandajad ja parandushuvilised, et üheskoos anda kahjustatud, ent kalliks saanud esemetele uus elu. Festival toob inimesteni mitmed praktilised parandustöötoad, loengud, täika, raamatuesitluse ning lasteprogrammi. Sissepääs on kõigile tasuta. Viljandi järveääres saab osa sportlikest sündmustest. Kell 12.00 algavad III liiga Eesti Meistrivõistlused jalgpallis kunstmuruväljakul. Samal ajal, kell 12 algab Viljandi linnastaadionil teivashüppe seeriavõistlus. 16. septembri õhtul saab pidutseda ka Ugala teatris, kus koos Viljandi sünnipäeva tähistamisega avatakse Ugala teatri 104. hooaeg. Õhtu algab kell 17 teatrihooaja avalavastustega “Tramm nimega Iha” ja “Meie klass.” Pärast esietendusi, kell 21.00, jätkub Ugala 104. hooaja avapidu “Svingides päikese poole,” mille peaesinejaks on The Swingers, koosseisus Birgit Sarrap ja Mikk Saar. Ugala teatri avapeole saab pääsmed Ugala kodulehelt, Piletimaailmast või Piletilevist. Kell 21.00 alustab Konservatooriumis folk-punk-rock ansambel Urr (kell 19.00 uksed), Sakala Keskuse sammassaalis algab kell 22.00 Viljandi REIV: EXOS(IS).

Pühapäeval, 17. septembri hommikul kell 11 on kõik koos pere ja sõpradega oodatud traditsioonilisele linnarahva ühisele pikalauapeole „Pidu Vana-Vaksali tänaval”. Tänavune pikk laud laotab end Vana-Vaksali tänavale, kostitamas on ka välkkohvik, mängivad kohalikud melomaanid ja moosekandid. Lastele on tänavamängu ja mõnusust terveks pühapäeva hommikupoolikuks. Viljandi 740. sünnipäeva puhul pakub linn külalistele ka pidumaiust. Pikalauapeo lõppedes alustab kontserdiga bänd Joyguns, koosseisus Vaiko Eplik ja Priit Võigemast. Vihma korral toimub kontsert Sakala Keskuses.

Lisainfo „Viljandi 740.” sündmuste kohta: http://tinyurl.com/54ffkpfd

Lähemalt: Sakala keskuse direktor Jaanus Kukk, telefon 591 80003, e-post jaanus.kukk@sakalakeskus.ee

Lisainfo Parandusfestivali kohta: Festivali korraldaja Kadi Remann, telefon 56498529, e-post kadi5649@gmail.com

Lisainfo Ugala teatris toimuva peo kohta: Ugala teatri korraldusjuht Elena Koit, e-post elena.koit@ugala.ee