Viljandi Hansapäevad saavad alguse juba sel reedel, 7. juunil

7. – 9. juuni toimuvad Viljandis hansapäevad. Külastajaid ootab neil päevil kultuuriprogramm mitmel laval, suur hansa käsitöölaat, haarav öökontsert ansambliga MEELIK, loominguga täidetud Kunsttükkide Tänav, käsitöö valdkonna töötube pakkuv Pärandilinna ala, pinevad spordivõistlused, elamusterohke Kohvikuöö ning palju tegevusi lastele ja noortele.

Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalov kutsub kõiki hansamelust osa saama. „Hansapäevad on Viljandi suve avasündmus ja meie linna suur pidu. Sellesse panustavad sajad viljandlased Hansapäevade korraldusmeeskonnas kaasa lüües, Kohvikuööl omatehtud hõrgutisi pakkudes, spordivõistlustel osaledes ja sõpruslinnadest pärit külalisi võõrustades. See on meie ühine üritus kuhu ootame kõiki linlasi ja kuhu kutsume külalisi,“ rääkis Konovalov.

Viljandi Hansapäevad saavad alguse reedel, 7. juunil kell 16 Viljandi sõpruslinnade jalgpalliturniiriga HANSA CUP 2024. Hansapäevade esimene päev on spordivõistluste päralt ning tavapärase hoo saavad hansapäevad sisse laupäeva, 8. juuni hommikul kell 10 suure hansalaadaga vanalinnas. Kuni kella 18ni õhtul on külastajatele avatud ka põnevate tegevustega täidetud hansaalad Viljandi kesk- ja vanalinnas, toimuvad esinemised Hansa- ja Noortelaval ning külastada saab Ranna Rantšo Farmiloomade Loomaaeda Jaani kiriku esises vallikraavis.

8. juuni õhtul kell 18.30, Viljandimaa tantsupeo lõppedes, kogunetakse lauluväljakule ühisesse rongkäiku ning koos liigutakse Paalalinna Kohvikuööle. Kohvikuöö viib seekord külastajad avastama Paalalinna linnaosa. Avatud on 29 üheõhtu kohvikut ja söögikohta paalalinlaste koduaedades- ja õuedel ning Kohvikuöö keskplatsil Paala järve alal. Kohvikuöö päevases programmis, kell 14 saab avastada Paalalinna Madis Tuuderi korraldatud tuuril, mis saab alguse Paala järve alalt.

Laupäeva õhtu lõppeb öökontserdiga Siller Auto Suur-Kaare esinduses. Öökontserdil on laval hea tuju bänd MEELIK ning kohe pärast bändi astub pulti DJ duo Raitman ja Robin ehk Rait Õunapuu ja Karl Robert Saaremäe. Näitlejad loovad DJ-puldis meeleolu ning mängivad head muusikat varaste hommikutundideni. Öökontserdi piletid on saadaval PILETILEVIS ja enne algust kohapeal.

Pühapäeval, 9. juunil jätkub suur hansalaat ning avatud on erinevad hansaalad vana- ja kesklinnas. Kell 13 toimub XXIX Trepimäe jooks, mis selgitab välja, kes saab sel aastal kõige kiiremini Viljandi järve äärde viiva Trepimäe tänava treppidest üles.

Viljandi Hansapäevad lõppevad 9.06 kell 15 lauluväljakul algava Lõuna-Eesti memme-taadi peoga “Maarjamaa-marjamaa”.

Vaata lisainfot hansapäevade kohta lehelt hansa.viljandi.ee

Lisainfo Viljandi Hansapäevade kohta:
Keidi Järvemägi
Viljandi Hansapäevad 2024 peakorraldaja
Tel. 53009586, e-post: keidi.jarvemagi@gmail.com

Lisainfo Kohvikuöö kohta:
Gea Valner
Kohvikuöö 2024 peakorraldaja
gea@pihlamae.ee, tel 58424080