Gauja rahvuspark. Foto: Visit Valmiera

Valmiera ringreisi mäng!

Valmiera maakond on uhke kaunite loodusvaadete, ettevõtlike inimeste ja põnevate vaatamisväärsuste üle, kus aktiivne puhkus on ühendatud uute teadmiste saamisega. Reisige mööda Valmiera maakonda, avastage selle saladusi ja osalege põnevas reisimängus! 

Gauja rahvuspark. Foto: Visit Valmiera
Gauja rahvuspark. Foto: Visit Valmiera

Valmiera maakonna reisimäng viib teid enneolematutele seiklustele ja ka tuntud lemmikkohtadesse: 

 • Valmiera Turismiinfokeskuses ootavad teid alati teadlikud turismispetsialistid, kes räägivad Valmiera maakonna mitmekesistest turismipakkumistest. Siit saate osta laias valikus suveniire ja  võtta kaasa turismimaterjale, mis teie reisi ajal kindlasti kasuks tulevad. 
 • Zilaiskalnsi kultuuriloo- ja külastuskeskuses ZTornis saab vaadata ajaloonäitust, tõusta virtuaalreaalsuse abil Zilaiskalnsi kohale ja ronida tööstusobjekti – veetorni – tippu. Samas umbes 4 km pikkune sõit ZRailbikes raudteejalgratastega Zilaiskalnsi külast turbarabasse on põnev tegevus nii lastele kui ka täiskasvanutele.  
 • Valmiermuiža oli omal ajal peen peatuspaik! Valmiermuiža õlletehases võetakse  iga külastaja  vastu rõõmsalt ja külalislahkelt, kostitatakse maitsvate ja peente jookidega ning läti maitsete toitudega. Õlletehasesse ringreisile minnes on kirglike jutuvestjate saatel võimalik oma silmaga näha rahulikku õllepruulimist. 
 • Gauja jõetramm on meelelahutus- ja ekskursioonisõiduk mööda Gauja jõge, mis sõidutab reisijaid kindlatel kellaaegadel, võimaldades tutvuda Valmiera silmapaistvamate vaatamisväärsustega Valmiera peatänavalt – Gauja jõelt (Kitsekärestiku ja Raudsilla vahelisel lõigul). Trammi juhib giid, kes teeb mõnusa puhkusereisi põnevamaks, lisades erinevaid lugusid Valmierast. 
 • Muistses Valtenbergi mõisahoones asub Mazsalaca muuseum, kus saab vaadata erinevaid omanäolisi näitusi. Jalutades mõisapargis, mis seejärel märkamatult suunab teid Salaca kaldaäärsesse looduskaunisse metsaparki, on võimalik näha Salaca vanaoru kõige uhkemat osa. 
 • Beverīna puuskulptuuride park on tõeline paradiis, kus kostab alati külastajate südamlik naer ja inimeste silmad säravad suurest rõõmust. 5 hektari suurune vabaõhu-puhkepark enam kui 80 erinevate suureformaadiliste õuemängude aladega ja atraktsioonidega meeldib nii suurtele kui ka väikestele. Siin on 6 labürinti (millest suurimat saab külastada alates 18. eluaastast) ja enam kui 370 puuskulptuuri, mis pakub huvi kõigile. 
 • Rūjiena jäätisetehast külastades saab avastada maitsvaima jäätise valmistamise saladusi, osaleda selle valmistamisel ja ka erinevaid maitseid maitsta. Videofilmi kaudu saab pilgu heita tootmisprotsessidele ja õppida huvitavaid lugusid alates tootmistehase algusaegadest kuni tänapäevani.  
 • Gauja jõe Järskude kallaste Tunnetuste park on Valmiera üks maalilisemaid kohti Gauja kaldal, kus nautides pargi mitmekülgsust saab kogeda hingematvaid seiklusi. 2 km pikkune paljajalu rada äratab  inimese kõik meeled, Rada puudel aga meeldib kindlasti nii teravamate seikluste austajatele kui ka lastele, kellele on sobitatud eraldi rajalõik. Võrgukuubik on atraktiivne meelelahutus kõigile. Tegemist on kolmel korrusel asuva avara võrguga piiratud puhkealaga, mida ühendavad labürindid erinevate ronimiselementidega.  

Võta kaasa oma reisikaart ja mine reisile! Näidake oma kaarti ülalnimetatud kohti külastades ja saate kaardile külastamise koha templi (valige reisikaardil märgitud kohtade külastamise järjekord). Kui olete kogunud vähemalt kuus templit kaheksast, sisestage oma kontaktandmed, saatke reisikaart kas postiga, toimetage see ise Valmiera maakonna Turismiametisse (Riia tänav 10, Valmiera) või saatke e-postile (tic@valmierasnovads.lv) ja osalege auhinnaloosis! Oleme kogunud rikkaliku auhinnafondi, mille nimel tasub tõesti võistelda: 

 • peen õhtusöök ja ööbimine neljatärnihotellis “Wolmar” kahele inimesele; 
 • meelelahutus laserpargis “Shooter” kümnele inimesele; 
 • giidiga ekskursioon Valmieras ja “LIVO” joogid kuni 20-liikmelisele seltskonnale. 

Reisides tehke fotosid ja videoid ning jagage oma sotsiaalmeedia profiilidel oma seiklusi Valmiera maarkonnas, kasutades hashtagit #ValmieraRingreis ja märkige @visitvalmiera. Jälgi mängu uudiseid kodulehel visit.valmiera.lv/ee/. Kohtumiseni Valmiera maakonnas! 

Reisi Valmiera maakonnas 3. juunist kuni 30. augustini, kogu oma reisikaardile templeid ja võida auhindu!