Ugalas esietendus Andres Noormetsa lastelavastus “Jälle need Lumejänesed”

7. detsembril esietendus Andres Noormetsa lastelavastus “Jälle need Lumejänesed”, mille autor ise ka lavale toob. Pärast 19-aastast pausi hakkavad Ugala suurel laval tegutsema taas armastatud Lumejänesed, kellele Andres Noormets on kirjutanud uued seiklused. Lavastus sobib vaatamiseks alates 4. eluaastast. Mängivad Tarvo Vridolin, Martin Mill, Tanel Ingi, Oskar Punga, Lauli Koppelmaa, Margus Tabor, Luule Komissarov ja Peeter Jürgens.

Lumejänesed sündisid 2002. aastal ja elasid kõige nooremate teatrivaatajate rõõmuks Ugala suurel laval. Pisut hiljem liikusid nad Raadioteatrisse kuuldemängu sisse ja lõpuks jõudsid tele-ekraanile välja. Vahvate jäneste tele-elu saab tänaseni Eesti Rahvusringhäälingu arhiivist vaadata, kuid siiski on see vaid piltides väljenduv ajalugu. Ent detsembris 2021 tulevad jänespoisid jälle lavale ja me näeme oma silmaga, kuidas nad tänasel päeval elavad ning millega tegelevad. 

Esietenduse eel käima lükatud Lumejäneste TV on leidnud oma tee ka päristelevisiooni. Nõnda näeb minisarja hommikuti ETV hommikuprogrammis “Terevisioon”.

Lavastuse fotogalerii leiab siit.

Rohkem infot lavastuse kohta leiab Ugala kodulehelt.