"Viljandi lood: Jaan" foto: Elena Koit

Ugalas esietendub suve teine uuslavastus, rännaklavastus “Viljandi lood: Jaan”

Esmaspäeval, 15. augustil jõuab Viljandi linnaruumis publiku ette “Kolme musketäri” järel teine sellesuvine uuslavastus – Marika Palmi ja Liis Aedmaa rännaklavastus ”Viljandi lood: Jaan”. 

"Viljandi lood: Jaan" foto: Elena Koit
“Viljandi lood: Jaan” foto: Elena Koit

Rännaklavastus viib meid Jaani jälgedes Viljandisse 1982. aastal, mida enam päris sellisel kujul olemas ei ole. Justkui ajarändurid tulevikust saame vaatajatena osa ühe mehe elust, keda samuti enam olemas ei ole. Sest nagu ütleb Jaan ise: „Ma mõtlen nii, et igal inimesel on õigus oma saatusele, eluloole, mõtteilmale ja selle jagamisele kaasinimestega“. Rännakujuhid on Marika Palm ja Oskar Punga. Etendused toimuvad vaid kaheksal õhtul Viljandi linnaruumis.

Autor-lavastaja Marika Palm

Autor-dramaturg Liis Aedmaa

Kunstnik Gerda Sülla

Helimeister Elari Ennok

Etendus toimub vabaõhus ning rännaku käigus läbitakse erinevaid maastikke, mistõttu soovitame valida mugavad ja pigem sportlikud jalanõud ning riietuda ilale vastavalt. Kaasa palume võtta isikut tõendava dokumendi. Rännaku alguses saavad teatrikülastajad osalemiseks vajalikud kõrvaklapid, mille tagatiseks on isikut tõendav dokument. Etendus algab Liiva tänav 3 hoovist, lõpeb Ugala teatri juures ning kestab ca kaks tundi (ilma vaheajata).