Ugala trupiga liituvad Lauren Grinberg ja Riho Kütsar
105. hooajale läheb Ugala teater vastu uuenenud trupiga. Sügisest liituvad Ugala perega Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli näitleja õppesuuna tänavune lõpetaja Lauren Grinberg ning Riho Kütsar, kes viimased 30 aastat on kuulunud Vanemuise draamatruppi.
Lauren Grinberg on sündinud ja kasvanud Tallinnas ning enne lavakunstikooli astumist lõpetanud Prantsuse Lütseumi. Ugala publikule on Grinberg juba tuttav, sest teeb mitmes rollis kaasa kevadel esietendunud lavastuses “Uhkus ja eelarvamus (justkui)”.
Viljandis sündinud Riho Kütsar lõpetas lavakunstikooli 16. lennu ning töötas 1994. aastast alates Vanemuise teatris. Kokku on Kütsar Vanemuise teatris teinud 80 rolli, lisaks osatäitmised teistes Eesti teatrites ning teleseriaalides. Ugala publik on Kütsariga varasemalt kohtunud lavastustes “Meeste kodu”, “Peer Gynt” ning “Kuhu sa jäid?”.
Mõlemaid trupi uustulnukaid näeb publik mängimas sügishooaja uuslavastuses “Arhitekt”, mille toob lavale Taago Tubin.
Praegune hooaeg jääb Ugalas viimaseks näitleja Margus Taborile, kes jätkab näitlejateed vabakutselisena. Ugala teatri publiku rõõmuks teeb Tabor külalisnäitlejana jätkuvalt kaasa tema osalusel repertuaaris olevates lavastustes “Prints ja kerjus”, “Tule õige koju”, Võrku püütud” ning “Kaheteistkümnes öö”.
14. septembril avab Ugala teater oma hooaja lavastusega “Cosmopolitan”, mille autor on Ott Kilusk ning lavastaja Andres Noormets. Lavastus valmib koostöös Valmiera teatriga ja on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. “Cosmopolitan” räägib loo kahest väga erinevast inimesest – Andrewst New Yorgist ja Germanist, kes on pärit Venemaalt. Andrew on noor kosmopoliit, ilma juurte ja rahvuseta müügimees läänest, German aga endisest balletiartistist pensionär idast. Ühel kenal päeval reisivad mehed Eesti ja Läti piiril asuvasse motelli. Nad ei tea mitte midagi üksteise olemasolust, nad ei tunne kohalikke keeli ega kombeid, nad mõlemad varjavad oma tegelikke eesmärke. Järgneva ööpäeva jooksul arenevad selles motellis kummalised sündmused: seal kohtuvad mitmed värvikad tegelased ja neli erinevat keelt, põrkuvad maailmavaated ja tõekspidamised, varjatud plaanid ja avaldamata lood. Pidev möödarääkimine, üksteise võõristamine, omavaheline mõõduvõtmine ja peidus olevad saladused võtavad koomilised ja absurdsed mõõtmed.
Veel toob sügishooaeg suurbritannia stsenaristi ja näitekirjaniku Abi Morgani “Pikse jäljed”, mille toob lavale Karl Koppelmaa. Taago Tubin toob novembrikuus lavale David Greigi näidendi “Arhitekt” ning detsembrikuus esietendub Liis Aedmaa lavastatud lõbus ja hariv lavastus “Kartulimässajad”, mis on mõeldud väikestele teatrisõpradele ja nende vanematele.
Ugala teatri 104. hooaja lõpetab 29. juunil esietenduv “Me peale ülalt jälle paistsid tähed”, mille on Dante Alighieri poeemi “Jumalik komöödia” ainetel kirjutanud Roos Lisette Parmas ning lavastab Ringo Ramul. Selles lavastuses tervitab Ugala maja publikut pisut harjumuspäratult, sest suvelavastus viib vaatajad erinevatesse saalidesse ja pöörab seni kehtinud ruumitaju pahupidi. Kolmandat ja viimast suve mängitakse Marika Palmi ja Liis Aedmaa rännaklavastust „Viljandi lood: Jaan“, mis viib publiku Jaani jälgedes Viljandisse, mida enam päris sellisel kujul olemas ei ole.