Uue hooaja avalavastus "Cosmopolitan". Foto: Elena Koit

Ugala teatri uue hooaja avalavastus “Cosmopolitan” sünnib koostöös Valmiera draamateatriga

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames esietendub 14. septembril Ugala teatri suures saalis 105. hooaja avalavastusena “Cosmopolitan”, mis sünnib koostöös Valmiera draamateatriga. Nii mängivad laval viis Ugala teatri ja viis Valmiera draamateatri näitlejat.

Lavastaja Andres Noormets: “Täna on moodne olla maailmakodanik – kasutada maksimaalseid vabadusi ja mitte vastutada – elada kõikjal ja kuuluda mitte kuhugi. Aga kui vana hea maailm ümbert kaob, kuhu paneb trendikas kosmopoliit siis oma kumiseva pea? Sellele otsimegi koos lätlastega hooaja avalavastuses vastust.”

Uue hooaja avalavastus "Cosmopolitan". Foto: Elena Koit
Uue hooaja avalavastus “Cosmopolitan”. Foto: Elena Koit

“Cosmopolitan” räägib loo Andrewst, kes on pärit New Yorgist, ja Germanist, kes on pärit Venemaalt. Andrew on noor kosmopoliit, ilma juurte ja rahvuseta müügimees läänest, German aga endisest balletiartistist pensionär idast. Ühel kenal päeval reisivad nad Eesti ja Läti piiril asuvasse motelli. Nad ei tea mitte midagi üksteise olemasolust, nad ei tunne kohalikke keeli ega kombeid, nad mõlemad varjavad oma tegelikke eesmärke.

Järgneva ööpäeva jooksul arenevad selles motellis kummalised sündmused: seal kohtuvad mitmed värvikad tegelased ja neli erinevat keelt, põrkuvad maailmavaated ja tõekspidamised, varjatud plaanid ja avaldamata lood. Pidev möödarääkimine, üksteise võõristamine, omavaheline mõõduvõtmine ja peidus olevad saladused võtavad koomilised ja absurdsed mõõtmed.

Lavastus „Cosmopolitan“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning tuuakse lavale koostöös Valmiera draamateatriga.

Eesti esietendus toimub 14. septembril Ugala teatris ning Lätis 4. oktoobril Valmiera teatris. Laval kõlab nii eesti, läti, inglise kui ka vene keel ning kõik etendused on subtiitritega.
Ott Kilusk “Cosmopolitan”. Lavastaja ja dramaturg Andres Noormets, kunstnik Valters Kristberg, kostüümikunstnikud Maarja Viiding ja Ilze Vītoliņa (Valmiera draamateater), videokunstnik Taavi Varm, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov, valguskujundaja Lauris Johansons (Valmera draamateater), tõlkijad Jānus Johansons, Alden Kirss ja Oleg Titov. Mängivad Aarne Soro, Alden Kirss, Eduards Johansons (Valmiera draamateater), Ieva Puķe (Valmiera draamateater), Jānus Johansons (Valmiera draamateater), Klinta Reinholde (Valmiera draamateater), Krišjānis Salmiņš (Valmiera draamateater), Martin Mill, Oleg Titov ja Terje Pennie.

Lisainfo: https://www.ugala.ee/lavastus/cosmopolitan/