Fotol Liis Aedmaa. Foto autor Hele-Mai Alamaa

Ugala teatri järgmiseks loominguliseks juhiks saab Liis Aedmaa

Ugala teatri juhi Garmen Tabori moodustatud konkursi nõukoda uue loomingulise juhi valimiseks on oma töö lõpetanud ja valik tehtud. Komisjoni otsusel hakkab tulevikus Ugala teatri loomingulist suunda kujundama dramaturg ja lavastaja Liis Aedmaa, kes praegu töötab Ugalas dramaturgina. Loomingulise juhina alustab Aedmaa tööd 1. septembrist. Praeguse loomingulise juhi Tanel Jonase ametiaeg Ugalas lõpeb 31. augustil.

Fotol Liis Aedmaa. Foto autor Hele-Mai Alamaa
Fotol Liis Aedmaa. Foto autor Hele-Mai Alamaa

Teatrijuht Garmen Tabori sõnul on Liis Aedmaa näol tegemist tugeva kandidaadiga. „Liis Aedmaa nägemus loomingulise juhi rollist ja tulevikuplaanidest Ugalas andis kindluse, et oleme valimas õiget inimest. Liis tunneb teatrit Eestis ja maailmas, tajub hästi teatritöö erinevaid tahke, tunneb nii Ugalat kui selle eripära ning Viljandi linna. Liis on Ugala inimestele tuttav ja oma ning samuti Ugalas mitmel korral ka juba lavastanud,” rääkis Tabor.

Liis Aedmaa on 2002. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloolasena. Ta on töötanud Ugala teatris alates 2013. aastast dramaturgina ja olnud sealjuures paljude teatri lavastuste juures ka loomingulisse protsessi kaasatud. Ugala teatris on Aedmaa käe all valminud pikaaegselt publikuarmastust nautinud autorilavastus „Emadepäev“ ja koos Laura Kallega loodud lavastused “Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi” ning siiani mängukavas olev “Kui sa tuled, too mul lilli”.