Foto lavastusest “Mefisto”, foto allikas: Draamateater

Ugala kutsub linnarahvast teatrireisidele Tallinnasse ja Tartusse

Ugala jätkab eripalgeliste teatrireisidega ka sel hooajal. Jaanuaris ja veebruaris on plaanis külastada Teater Vanemuise ja Tartu Uue Teatri äsja esietendunud uuslavastust “Romeo ja Julia”ning Eesti Draamateatri teatripreemiatega auhinnatud lavastust „Mefisto“. Reisid toimuvad Ugala mugava teatribussiga ja reisi alguspunkt on Ugala teatrimaja juurest. Teatrireisipaketti kuulub nii bussireis kui ka hea vaatekohaga pilet valitud etendusele.

Foto lavastusest “Mefisto”, foto allikas: Draamateater
Foto lavastusest “Mefisto”, foto allikas: Draamateater

————

“Romeo ja Julia”

Teater Vanemuine + Tartu Uus Teater, mängukoht Vanemuise väike maja

20. jaanuaril kell 19

See on teada-tuntud William Shakespeare’i keelatud armastuse lugu. Aga ei ole ka. Armastus on keelatud, kuid mitte vaenutsevate perekondade poolt. Armastus on keelatud kõigi nende poolt, kes ei pea õigeks Romeo ja Julia vanusevahet, mis ületab poolt sajandit.

“Mefisto” 

Draamateater, mängukoht Draamateatri suur saal

16. veebruaril kell 19

Lavastus põhineb Klaus Manni romaanil „Mefisto”. Mann kirjutas romaani aastal 1936, kui ta oli põgenenud Saksamaalt natside võimuletuleku tõttu Hollandisse.
Romaani peategelane on Hendrik Höfgen, suurepärane näitleja, kellele meeldib olla tähelepanu keskpunktis. Ta laulab, tantsib, teeb nalja, ta on võluv ja lõbus. Tema isikus on ühendatud suur kunstnik ning väljapaistev showmees. 

Kertu Moppel ja Juhan Ulfsak pälvisid lavastajatöö ja peaosatäitmise eest lavastuses „Mefisto“ riikliku kultuuripreemia 2022. aastal.

————

Rohkem infot reisi ja piletihindade kohta leiab Ugala kodulehelt või saab otse infot küsida Ugala väljasõiduadministraatorilt Karin Eelmäelt (tel. 5661 9504, karin.eelmae@ugala.ee).