Tule tutvu Haanimaa legendiga Viljandi Linnagaleriis

Tule tutvu Haanimaa legendiga Viljandi Linnagaleriis

Alates 12. oktoobrist saab Viljandi linnagaleriis tutvust teha Haanimaa rahva legendiga näitusel “Haanimaa lugu”.

Tule tutvu Haanimaa legendiga Viljandi Linnagaleriis
Tule tutvu Haanimaa legendiga Viljandi Linnagaleriis

Näitus tutvustab legendi Haanimaa rahva ja maa sündimise loost, selle rahva sügavast suhtest loodusega, nende väärtustest ja inimestest.

Haanja kõrgustikul on aastasadade jooksul looduse ja inimtegevuse koosmõjus kujunenud unikaalne  mosaiikne pärandmaastik. Sellisel muutlikul maastikul äraelamiseks on vaja looduses ja ka enda sees tasakaalu hoida. “Me sõltume loodusest, selle rütmidest ja omapärasest maastikust.” Sellest on tulnud ka Haanimaa rahva austus kõige elava vastu. Haanimaa rahva jaoks on oluline olla koosloomise väes looduse ja kogukonnaga, kes peab jätkuvalt lugu vanadest traditsioonidest ning väärtustest.

Legend sai loodud sooviga edasi anda kogukonna väärtushinnanguid ja  ajalugu järgmistele põlvedele. Kui tead, kust tuled, siis tead kuhu minna.

Legend on Haanimiihhi ülestähenduste põhjal puuplankudele joonistanud kunstnik Epp Margna. Puumaalide loomisega alustati 2005. aastal, protsess kestis ligikaudu 2 aastat. Legendi ja puumaalide ühendamine toimus aastal 2022 ja sai alguse soovist tutvustada legendi ka väljaspool Haanimaa kogukonda. Näituse on kokku pannud ja kujundanud Kirke Saarnits ja Helena Utsal

Näitus on Viljandi Linnagaleriis avatud 2. novembrini 2022.

Viljandi Linnagalerii asub Tallinna 11/1. Linnagalerii  on avatud E-R kell 10-19 ja L 10-15.