Daniil Bessedini isikunäitus “Mälestuste peeglid”

Selle aasta viimane näitus Viljandi vanas veetornis

Alates 7. septembrist näeb Viljandi vanas veetornis Daniil Bessedini isikunäitust “Mälestuste peeglid”.

Daniil Bessedini isikunäitus “Mälestuste peeglid”
Daniil Bessedini isikunäitus “Mälestuste peeglid”

Elades tänapäevases, iseteadlikkus maailmas on meil tekkinud erilised moodused ja võimalused oma maailma aretamiseks. Küsimus enam ei ole, kui kiirelt või mis pidi sa reaalselt jõuad teatud sihtkohta, vaid rohkem korrastades oma mõtte-energiaid niivõrd läbimõeldult, et vajalik magneetiline energia sinu (energia) välja läbi tungiks.

Meil kõigil on seesmiselt kujunenud välja üks või rohkem blokaade, mis on mõjutatud meie nägemust ja arusaama välisest. Samas elada ilma piirideta, seda võib nimetada ju lausa hulluseks. Kuigi sõnastada nähtust “blokaad” iseenesest ju võib, kuna elu ise pakub meile nägemusi, mis on ühest otsast piiritud ja teisest otsast vahel ka ettearvamatu.

„Minu nägemus blokaadidest on selline, mille esimesed märgid kanduvad meile edasi juba varakult. Ta peegeldab meile maailmasid, justkui omaseid ja see peegel saab meile omaks ja nendeks saavad mälestuste peeglid, millesse me palju kordi sisse vaatame ja analüüsime. Paneme paika omad tahtmised sellest peatuskohast, nimega elu siin maa peal,“ ütleb Daniil Bassedin.

Daniil Bessedin on eesti kunstnik, kes alustas oma kunstilist teekonda Margus Tiitsma (kunstnikunimi Sorge) juhendamise all Paides. Tema tööd on enamasti poolabstraktsed. Kunstnik kuulub ka Kesk-Eesti kunstnike liitu ning esineb aktiivselt sealsetel näitustel.

Näitus „Mälestuste peeglid“ on Viljandi vanas veetornis avatud 30. septembrini 2022.

Viljandi vana veetorn asub Johan Laidoneri plats 5. Avatud on E-P kell 11-18.