Malin Pihlapuu näitus “Mägede taga”.

Sakala Keskuses saab näha Malin Pihlapuu näitust “Mägede taga”

3. juulil jõuab Sakala Keskusesse Malin Pihlapuu näitus “Mägede taga”. 

Paljud asjad elus tunduvad olevat kaugel mägede taga, kättesaamatud. Ja seal kaugel meie sees ongi palju, peame selle ainult üles leidma ja hakkama mägesid vallutama.

Malin Pihlapuu näitus “Mägede taga”. Pilt: Facebook
Malin Pihlapuu näitus “Mägede taga”. Pilt: Facebook

Näitus kajastab kunstniku viimase paari aasta loomingut ning räägib vabaduse ja rahu otsimisest enda sees. Tööd kujutavad mägesid, ühest või teisest küljest vaadatuna. Mäed on autori jaoks oluliseks kujundiks ja sümboliseerivad tema jaoks eelkõige vabadust, rahu ja asjade mõju meie kõigi üle. Kunstnik soovitab töid vaadates liikuda silmadega üle töö lausa millimeetri haaval, sest kasutatud materjalis esinev puusöe kordumatus ja erinevad värvimuutused puidus loovad igas liistus omaette maailma.

Puidu kui materjali soojus tekitab turvalise tunde, mis lõõgastab ja rahustab meeli. Tööde põhjaks kasutab kunstnik vineerplaati, millele kujundab puiduliistudest erinevaid mustreid. Puuliikidest kasutab põhiliselt saarepuud, haaba ja leppa. Teoste loomise puhul algab kõik üsna detailsetest joonistest, mis määravad ära kogu töö ülesehituse ja keerukuse. Malin Pihlapuud võlub tööde valmistamise juures nende tehniline keerukus isegi rohkem kui lõplik tulemus. Tööde tegemisel jälgib ta materjali täieliku ära kasutamise põhimõtet ja kõik, mis ei sobi mingil põhjusel töödel kasutamiseks, leiab kasutust töökoja küttematerjalina. Inspiratsiooni saab ta loodusest, muusikast ja eelkõige materjalist, millega töötab. 

Kunstnik tutvustab end nii:

Olen Malin Pihlapuu ja sündinud 1992. aastal Põlvas. Lõpetasin Eesti Maaülikooli Metsanduse eriala bakalaureuseõppe 2014. aastal. Puidust kui materjalist olen huvitunud terve elu. Puidust kunsti loomisega hakkasin tegelema ligikaudu 3 aastat tagasi. Varem on toimunud suurem näitus Räpina Loomemajas ja väiksem näitus Põlvas Tillu Kohvikus.

Näitus on Sakala Keskuses avatud 30. augustini.