Autor: Liia Leppik

Sakala Keskuses avatakse 5. septembril kell 17:00 Liia Leppiku näitus “Juurtes on vägi”

Liia Leppiku värske näitus nimega “Juurtes on vägi” on ühelt poolt ood metsale ja loodusele laiemalt, teisalt ood esivanematele, kes on otseses või kaudses mõttes vorminud meid just selliseks nagu me oleme. Kõik on kõigega seotud ja kõigel on kusagil juured.

Liia Leppiku näitus “Juurtes on vägi”
Liia Leppiku näitus “Juurtes on vägi”

Näitusel eksponeeritud maalidega annab kunstnik edasi tundekogemusi ja emotsiooni olemust, luues eluhetkedest tajuruume ja abstraktsioone. Loodust, kui näituse peateemat võib võtta ka metafoorina, mis märgib maailma naiselikku poolt laiemalt – soojuse ja hoituse hõõguvaid toone, ent ka ülevoolavas tundekoloriidis kulgevat stiihiat ja määratlematust.

Värvidest pakatavates teostes stiliseerib ta loodust arhitektuursete vormide kaudu. Rahulikud pinnad vahelduvad jõuliste või peenekoelistega, rikkalikud motiivid minimalistlikega. Märksõnadeks on teineteisest eristuvad värvipinnad ning varjatud seosed. 

Käesolev näitus on mõtteline jätk kunstniku eelmisele näitusele „Loodu(se) mõistulood“. Maalide loomisel on ta kasutanud muude põnevate tehnikate kõrval materjalitrükki ja metanooliga maalimist. Neid tehnikaid on kunstnik Liia Leppik lihvinud viimased kuus-seitse aastat. Pindade kihilisus ja läbipaistvus pakub nii tehnilises kui mõttelises plaanis süvenemis- ning avastamisrõõmu. Enamik näituse töid on maalitud käesoleval aastal. Sakala keskusesse mahub näitus „Juurtes on vägi“ küll osaliselt, kuid annab hea ülevaate Liia Leppiku värskest loomingust.

Liia Leppik ootab kõiki huvilisi teisipäeval, 5.septembril kell 17.00 näituse avamisele!

Näitus on Sakala Keskuse jalutussaalis avatud 30. septembrini 2023.

Viljandi Sakala Keskus asub Tallinna 5. Avatud on E-R kell 10.00 – 19.00 või sündmuse toimumise ajal.