The wounded are seeking refuge. Pilt: erakogu

Sakala Keskuses avatakse 28. aprillil kell 16:30 näitus “Always on guard”/”Alati valvel”

Ulla Remese näitus pidi Sakala Keskusesse jõudma esialgsete plaanide kohaselt juba 2020. aastal, kuid lükkus koroonapandeemia tõttu edasi. Nüüd jõuab näitus lõpuks Viljandisse ja jääb külastajatele avatuks juuni lõpuni.

Ulla Remes. Pilt: erakogu
Ulla Remes. Pilt: erakogu

Kunstnik räägib näituse “Alati valvel” ideest: “Näitus austab Eesti ja Soome läbipõimunud saatusi. Mõlemad riigid on alati balansseerinud suuremate ja võimsamate riikide keskel ning inimesed on õppinud olema tähelepanelikud ja ettevaatlikud. Arvan, et see positsioon, kogemused ning emotsionaalne ja vaimne maastik on midagi, mis on Soome ja Eesti inimestel ühine. Uurin seda teemat sellel näitusel, mille kallal olen viimased kolm aastat töötanud Viljandis näituse korraldamise jaoks.”

Enne seda näitust on ta teinud elavat kunsti, et näidata üles austust Eesti iseseisvuse sajanda aastapäeva puhul ning osalenud kahel korral Viljandi kunstifestivalil “Arteground”.

Ulla Remes (1970, Kuopio) on korraldanud üle 30 isikunäituse, neist kolm kunstimuuseumides ning osalenud kümnetel rühma- ja ühisnäitustel Soomes ja välismaal.

Tema loomingut on näidatud Kreekas, Hispaanias, Portugalis, Prantsusmaal, Eestis, Suurbritannias, Jaapanis, USAs ja Ungaris. Neid on paljudes avalikes kogudes (sh Kuopios, Jyväskylä kunstimuuseumis ja Eemili kunstimuuseumis). Lisaks on ta teinud elavat kunsti Kreekas, Jordaanias, Eestis ja Soomes.

Ulla Remes kuulub kunstirühmitusse Kuolemattomat (Immortals). Grupi teised liikmed on Viljandis töötav Mika Vesalahti, Tuomas Korkalo ja Jouko Alapartanen Soomest, Soome-Saksamaa päritolu Anna-Maija Rissanen ja Susanne Stiegler Saksamaalt.

Näitust toetab Arts Promotion Centre Finland

Näitus on Sakala Keskuses avatud 27. juunini 2023.

Viljandi Sakala Keskus asub Tallinna 5. Avatud on E-R kell 10.00 – 17.00 või sündmuse toimumise ajal.