Aivar Rumvolt "Seenekosmos"

Ruti Jõgi-Rumvolti „Tulemeri” ja Aivar Rumvolti „Seenekomsos III” Viljandi Linnagaleriis

2. detsembril kell 16.00 avatakse Viljandi Linnagaleriis Ruti Jõgi-Rumvolti ja Aivar Rumvolti näitus.

Ruti ja Aivari jaoks on tegemist juba 17.  ühisnäitusega.  Aivaril on SeeneKosmose sarjas juba “Seenekosmos III”, kus kõik tööd on olnud eranditult ainueksemplarid ning valminud kõik sellel aastal. Ruti näitusele jõudvad joonistused on valminud aastatel 2008-2011. Viljandis näitavad nad oma töid esmakordselt.

Ruti Jõgi-Rumvolt "Tulemeri"
Ruti Jõgi-Rumvolt “Tulemeri”

Ruti Jõgi-Rumvolti suure formaadilised segatehnikas joonistused on sündinud tema reaalsusest ja  näitavad ta tajuvälja tunnetust läbi naiseks olemise. Ruti joonistused on üheaegselt võimsad ja jõulised kuid samas ka õrnad ja haprad. Ruti: “Ilu on minu jaoks tihedasti seotud naiseliku isikupäraga. Naudin naiseks olemist igas eluaspektis. Kummardus ELU ees!”

Aivar Rumvolt soovib tänada alljärgnevaid seeni, sest oma teoste loomisel kasutab ta seeni trükkimiseks. Selleks, et mõista, miks ta just neid seeni tänada soovib tuleb tulla näitusele, seda ise vaatama!

TÄNAN: väike rohetiksik, kevadkogrits, must torbik, kuldkülik, männiliimik, kuld-kukeseenik, lehvikvahelik, kollane pisisirmik, kuldmampel, kuuse-käbikõrges, roosa pisiheinik, kimp-metskõrges, kelluk-nabaseen, okka-roisknööbik, mügarkõrges, oksanupik, jõhvnööbik, verimütsik, lakkrupik, lilla ebaheinik, kuld-puiduheinik, soomustindik, pruun kärbseseen, sätendav tindik, pisarpsatürell, koppelseen, harilik sitaseen, pruun sametkübarik, valge torujalg, seltsiv tindik, safranvöödik, oliivvöödik, viha tulinutt, sälk-kollanutt, kroovärvik, loornigerik.
TÄNAN VÄGA: punane kärbseseen, pilvikud, timpnarmik, palupuravik, verkjas vöödik, kitsemampel.

Aivar Rumvolt:

“KUI ME PANEME SILMAD KINNI, VAJUTAME NINA NIISKESSE SAMBLASSE JA HINGAME SÜGAVALT SISSE, SIIS VÕIME KANDUDA KAUGELE. JUURTE JUURDE. JA EDASI TÜHJUSSE, KUS VILKSATAVAD MÖÖDA VALGUSTÄPID, UDUKOGUD. OLEME JÕUDNUD SEENEKOSMOSESSE.”

 Näitus on avatud 25. jaanuarini Viljandi Linnagaleriis.

Lisainfo kunstnike ja nende tegemiste kohta:

www.rutiavatudateljee.ee 
https://www.facebook.com/MTUAvatudateljeeklubi
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063714393065