MUUSEUMIÖÖ „Öös on unistusi!” ERMi Heimtali muuseumis

21. mail 2022 kell 17-22

Tänavu jõuab Muuseumiöö ka ERMi Heimtali muuseumisse.

17.00 „30 aastat Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liitu koos Anuga“. Meenutuslik mokalaat Anu Raua, Liivi Soova, Liina Veskimägi-Illiste ja teiste huvilistega.
Käsitööliidu ajalugu kajastava raamatu „Päritud pärandamiseks” esitlus.
Liidu liikmetest harjuskite kokkutulek koos kauplemisega.

18.00 „Unistaja metsateel”. Metsaretk koos metsamees Jüri Liivaga.

19.00 „Näpud mulda!”. Kõiksugu külvamistööd muuseumi ümbruses, sealhulgas ühe ruutmeetri lina külvamine.
ERMi Heimtali muuseum osaleb Põhjamaade ühisprojektis „1 ruutmeeter lina”. Tegemist on Rootsist 2021. aastal alguse saanud ettevõtmisega, mis on nüüdseks levinud ka teistesse Põhjamaadesse ning toimub 2022. aasta suvel ka Eestis. Eestipoolne eestvedaja on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Projekti keskmesse on seatud jätkusuutlikkus ja kultuuripärandi säilitamine.

20.00 „Unistused ja uitmõtted tulevikust öisel ajal”. Ringkäik Anu Rauaga loodava loomepaiga radadel.

18.00–21.00 Tegevusi lastele: mängutuba ja „riiderikkumine” (kangatrükk).

Lisaks on kella 22ni avatud muuseum, muuseumipood, Mulgi kinnaste näitus „Meie raudvara on kindad!“, Anu Raua nöörvaipade näitus ning Linnupette kohvik vana vallamaja juures. Kohviku juures musitseerib sel õhtul duo Leik (Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu).  

Näitusel „Meie raudvara on kindad!” on eksponeeritud 72 ehtsat Mulgi kindapaari, mis on valminud Eesti Rahva Muuseumi ja Viljandi Muuseumi kogudes olevate kinnaste eeskujul. Need on kootud armastusest meie kindapärandi vastu ning toetuseks Anu Raua elutööle ning suure südamega loodavale keskusele Heimtalis. Kudujate koopiaklubi annetab kõik kootud kindad Anu Raua Keskuse toetuseks.

Näituse valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Saara Kirjastus, Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum.

Anu Raua nöörvaibad on ajendatud ’mulgi kuue graafikast’ ning näitusel näeb mitmeid nöörmustreisse põimitud humoorikaid ja leidlikke ülestähendusi elust enesest.

Muuseumiööl on muuseumisse sissepääs tasuta.

Muuseumiöö peakoordinaator on MTÜ Eesti Muuseumiühing ning sel aastal on Muuseumiöö koostööpartneriks SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev. Kõigil Muuseumiöö sündmustes osalejatel on võimalus teha annetusi, mille abil viiakse ellu mõnd rasket või kroonilist haigust põdeva lapse unistus.

Kohtumiseni Muuseumiööl ERMi Heimtali muuseumis!