Foto: Silver Tõnisson

Mulgimaal avati uus rattaga orienteerumise rada

Kindlustusettevõte ERGO avas Mulgimaal põneva jalgrattaga orienteerumise raja, mis pakub seikluslikku ajaveetmise võimalust nii kohalikele kui ka külastajatele ning jääb avatuks sügise lõpuni.

Rattaseikluse ringrada kulgeb mitmete vaatamisväärsuste ja toredate kohtade ümbruses, pakkudes osalejatele võimalust nautida kauneid vaateid ning külastada huvitavaid paiku. Orienteerumise käigus saab tutvuda Mulgimaa ajalooga ning veeta aega pere ja sõpradega.

„Looduses viibimine ja kvaliteetaeg on märksõnad, mis puhkusega seostuvad. Rattaorienteerumine ühendab need omavahel ning annab võimaluse nautida rohelust, aktiivset eluviisi ja avastada Mulgimaa ilu. Samuti on raja käigus esitatud küsimusi kindlustuse teemal, et osalejad saaksid oma teadmisi laiendada. Olles raja ise läbi teinud, julgen kinnitada, et see on jõukohane nii täiskasvanutele kui ka lastele,“ sõnas ERGO rattaorienteerumise projektijuht Kati Plaamus.

Osalejad saavad valida pikema ja lühema marsruudi vahel, et iga inimene leiaks endale sobiva väljakutse. Füüsilisi punkte rajal ei ole – rada on tähistatud spetsiaalse rattakaardiga, mis kannab nime ERGO rattaseiklus ja mida saab läbida Navicup rakenduses, mis on allalaaditav nii Apple’i kui ka Androidi keskkonnas.

Rattaseikluse rajal on kokku kümme kontrollpunkti, kus ülesandeid lahendades saavad osalejad punkte koguda. Üheksa kontrollpunkti on avalikud ning üks on peidetud boonuspunkt. Rattaorienteerumisel osalejad saavad jälgida reaalajas raja edetabelit, mis võimaldab end võrrelda ka teiste seiklejatega.

Raja läbimiseks tuleb alla laadida rakendus Navicup ning valida rattakaart „ERGO rattaseiklus“. Rada jääb avatuks esimese lume saabumiseni ning lisaks Mulgimaale asuvad rattarajad ka Kuressaares, Toilas, Jägala-Joal ning Räpinas.