Mulgimaa peremäng kutsub avastama Halliste kihelkonda

Mulgimaa peremängu kolmas mängupäev toimub laupäeval, 22 juulil ning see viib seekord Halliste kihelkonda, kus ootab kuus põnevat mängupunkti.

Eelnevad mängupäevad on näidanud, et just mulgid ise on hakanud liikuma ja oma kodukohta avastama – tullakse kogu perega  teisele mulkidele külla, et näha, mida keegi teeb.

Mängupäeva peakorraldaja, Jaanika Toome rõhutab Halliste piirkonna erilisust Mulgimaal: “Halliste on olnud üks jõukamaid Mulgimaa piirkondi ning siin on säilinud paljud traditsioone. Samas saab osa uutest põnevatest kohtadest nagu näiteks Saate talus olev Kitzbergi nimeline aedviljakombinaat.”

22. juulil ootavad osalejaid mitmekesised ja vahvad tegevused erinevates Mulgimaa paikades. Rimmu külamajas saavad pered osa võtta autentsest pesupäevast, kus pestakse pesu traditsioonilisel viisil jõe ääres ning meisterdatakse kasevihtu. Mulgi Külamuuseumis ja Uue-Kariste rahvamajas saab tutvuda vanaaegsete mõõteriistade ja mulgikeelsete sõnadega ning osaleda traditsioonilistes mängudes. Saate talus Ereste külas ootavad külastajaid meeleolukad ekskursioonid, käsitöö õpikojad ja teleskoobi abil päikeseplekkide vaatlemine. Abja Päevakeskuses saab osa võtta mulgi korbi tegemise õpitubadest ja käsitöö tubadest. Kaarli rahvamajas toimuvad erinevad traditsioonilised mängud ning saab nautida kohalikke toite. Mõisaküla muuseumis toimub pidu “Mõisaküla linn 85 ja Mõisaküla raudtee 127”, kus on võimalik kuulata kontserte, teha dresiinisõitu ning tutvuda rongiliikluse ja linna ajalooga.

Eesti Toidupiirkond 2023 – Mulgimaa raames saab head ja paremat süüa pea igas mängupunktis. Mulgi putru saab sööma minna Rimmu külamajja, mulgi kapsast ja korpi saab Abja Päevakeskusest, kama pakutakse Uue-Karistes, kooki pakub Saate talu ja külasupp ootab Kaarli rahvamajas.

Rohkem infot www.mulgiperemang.ee või Facebooki leht Mulgimaa Peremäng

Lisainfo:
Jaanika Toome
Tel: 566 73174