Eelmise aasta tegevused Torupilli talus. Foto: Kati-Katre Koppel

Mulgimaa Peremäng Helme kihelkonnas – tutvu traditsioonidega ja naudi ühiseid hetki

Helme kihelkonnas toimub 8. juulil (12.00 – 18.00) Mulgimaa Peremäng ja me kutsume kõiki peresid veetma lõbusat ja meeleolukat päeva koos armsate tegevustega.

Mulgimaa peremängu plakat
Mulgimaa peremängu plakat

Sellel päeval saab avastada erinevaid kohti ja tegevusi, mis sobivad ideaalselt lastega peredele ning neile, kes armastavad tutvuda kohaliku elu-oluga, saada osa meie ajaloost ning nautida maitsvat toitu.

Kärstna mõisa juures saavad pered osaleda vanades rahvamängudes nagu karkudel kõndimine, õnneraua viskamine, vägikaika vedamine ja vankriratta veeretamine. Lisaks saab proovile panna taimemängus ning meisterdada “sääske”. Mõisahoones saab uudistada Eesti Lapitööseltsi näitust “Minu Eesti 100” . Kohvikus pakutakse mulgi putru.

Kohvik Mäe-Koja Riidaja külas ootab põnevate näitustega, – portselan, nukkud, hoburiistad ja tapeedid. Tore oleks, kui ka külastaja võtaksid oma kodust mõne vana tapeedirulli või tüki kaasa, et seda koos uurida.

Tõrva Raadios saavad pered tutvuda kogukonnaraadio tegemistega ning proovida ise raadiotööd teha. Lisaks on võimalik mängida viktoriini ja valmistada mulgi kübaraid. Soovi korral saab keha kaunistada mulgiteemalise hennaga.

Kaasiku talu loomaaed Piiri külas pakub peredele võimalust tutvuda taluloomadega nagu hobused, kitsed, lambad, sead, kanad ja küülikud. Lapsed saavad lustida mänguväljakul.
NB! Lisatasu eest saab külastada eksootiliste loomade maja ning lapsed saavad proovida ratsutamist.

Lümatu talu puhkemajas Linna külas saab teada mis on kooreürask, milline ta välja näeb ja mida ta metsale teeb. Õhtul kell 19.00 hakkan siin ka simman (sissepääs 7 €)

Eelmise aasta tegevused Torupilli talus. Foto: Kati-Katre Koppel
Eelmise aasta tegevused Torupilli talus. Foto: Kati-Katre Koppel

Eesti Toidupiirkond 2023- Mulgimaa raames saab mulgi putru süüa nii Kärstna mõisas kui ka Kaasiku talus. Mulgimaa Kogukonna eestvedaja Evelyn Tamm räägib pudrust ja Mulgimaa toidust Kaasiku talus

Jaanika Toome lisab: “Helme kihelkond ootab avatama. Oleme loonud mitmekesise ja meelelahutusliku programmi, mis pakub midagi igale pereliikmele. Olgu teie huvid seotud looduse, kultuuri või maitsva toiduga. “

Mulgimaa Peremängu ürituse info ja täpsemad kontaktid leiate Facebooki lehelt “Mulgimaa Peremäng” või kodulehelt www.mulgiperemang.ee
Oodatud on kõik, kes soovivad veeta lõbusat päeva Mulgimaal, avastades traditsioonilisi rahvamänge, imetledes vanu esemeid, tutvudes erinevate loomadega ning nautides maitsvat kohalikku toitu.