Hansapäevade liikluskorraldus

Liikluskorralduse muudatused Viljandi Hansapäevade ajal

Seoses hansapäevade toimumisega on 7.-9. juunil muudetud liikluskorraldus Viljandi kesk- ja vanalinna piirkonnas. Seoses Kohvikuöö toimumisega Paalalinnas on liikluskorralduses muudatused 8.06 õhtul. 

Hansapäevade liikluskorraldus
Hansapäevade liikluskorraldus

Viljandi hansaalad on: Vabaduse plats, lauluväljak, Tasuja pst, Kauba, Pikk, Munga, Sepa, Lossi, Väike-Turu, Johan Laidoneri plats ja Lutsu tn lõik platsi kõrval, Trepimägi, Viljandi järve rand ja Paalalinn. Vana- ja kesklinna elanikud ja äripindade omanikud saavad hansapäevade ajal hansaalal liigelda autolubade alusel ainult 8.06 20.00 –9.06 06.00. Nimelisi autolube vana- ja kesklinna elanikele ja äripindade omanikele väljastatakse Sakala Keskuses (Tallinna 5) alates 29.05 tööpäeviti kell 10.00 –19.00. 

Liikluskorralduse muudatused kuupäeva kaupa:

Reede, 7. juuni

– Tasuja puiesteel on parkimine keelatud alates kell 19.00.

– Hansalaadapiirkonnas (Väike-Turu, Kauba tn, Lossi tn lõigul Oru-Kauba) on parkimine keelatud alates kell 19.00.

Laupäev, 8. juuni

– Tasuja puiesteel on liiklemine ja parkimine on keelatud vahemikus 08.06 kell 06.00 – 9.06 kell 16.00. 

– Hansalaadapiirkonnas (Väike-Turu, Kauba tn, Lossi tn lõigul Oru-Kauba) on parkimine keelatud vahemikus 08.06 kell 06.00 – 9.06 kell 16.00. Hansaalal autoga liiklemine on lubatud vaid autoloa alusel.

Kohvikuöö piirkonnad on: Valuoja pst, Heina tn, Vikerkaare tn, Kauge tn, Suur-Kaare tn, Kesk-Kaare tn, Põhja pst, Tare tn, Kolde tn, Tammela tn, Ida tn. Vahemikus 12.00-00.00 tuleb selles piirkonnas arvestada liikluspiirangutega. Kell 16.00 – 00.00 on Valuoja pst liikluseks suletud. 

Muudatused bussiliikluses! Ajavahemikus 18.00 – 00.00 on Valuoja pst liikuvate busside liikumine suunatud Põhja puiesteele, kus asuvad ka ajutised bussipeatused. Parkimine on külalistele Kohvikuöö nimetatud piirkondades keelatud ajavahemikus 16.00 – 00.00.

Pühapäev, 9. juuni

– Tavapärane liikluskorraldus taastub kella 16.00ks.

Tasuta parkimisvõimalused Viljandi linnas:

– Kaalu tn – Pauluse kiriku kõrval asuv parkla. Google maps link.
– Uus tn 9a – Baptisti kiriku juures asuv parkla. Google maps link.
– Vaksali tn – Ugala Teatri parkla. Google maps link.
– Turu 14 – Turu parkla, ajavahemikus 06.00 – 18.00 ajaline piirang 2h ning parkides tuleb kasutada parkimiskella, väljaspool eelnimetaud kellaaegu parkimine ajalisse piiranguta (kellata). Google maps link.

Tasulised parklad:

– Koidu tn 3 parkla – Koidu Konsumi parkla. Google maps link.
– Tallinna tn 3 – kaubamaja taga olev parkla. Google maps link.
– Tallinna tn 9a ja Tallinna tn 11a – Viljandi Linnaraamatukogu taga asuvad parklad (piiretega on eraldatud tasuta parkimise ala, mitte parkida raamatukogu töötajatele ettenähtud vastavalt tähistatud kohtadele). Google maps link.
– Tallinna tn 24 – Viljandi Centrumi parkla. Google maps link.
– Lääne tn 2 – Viljandi Maksimarketi parkla. Google maps link.
– Puidu tn 2 – Männimäe Maksimarketi parkla. Google maps link.
– Tartu tn 15a – Koidu konsumi taga olev parkla. Google maps link.
– Posti 6 – Armeenia köögi ja Sahara Viljandi juures asuv parkla. Google maps link.

Väljaspool parklaid parkides jälgida liikluskorraldusvahendeid (liiklusmärke, kollaseid jooni), mitte sulgeda hoovidesse ja tänavatele sissesõite ja mitte parkida haljasaladel.

Palume olla tähelepanelikud ja mõistvad. Soovitame liikuda hansaalal ja Paalalinna Kohvikuööl võimalusel jalgsi või jalgrattaga ning jätta autod linnas olevatesse parklatesse või koju. Viljandi Hansapäevade meeskond ja Viljandi Linnavalitsus tänab mõistva suhtumise eest.   

Teate koostas:

Helina Udeküll
Avalike suhete spetsialist
Viljandi Linnavalitsus
+372 5388 2210
helina.udekull@viljandi.ee