Kuldrenett

Kunstnik Epp Margna värske näituse “MÕNED OLULISED ASJAD” esmaesitlus Sakala Keskuses

Homme, 1. novembril kell 18.00 avatakse Sakala Keskuses Epp Margna näitus “MÕNED OLULISED ASJAD”. Tegemist on kunstniku värskete teostega ning publiku ette jõuavad maalid komplektina esimest korda.

Kuldrenett
Kuldrenett

Mõned olulised asjad…on vahepeal need kõige lihtsamad ja argisemad. Nii iseenesestmõistetavad, et raske on neid enam isegi tähele panna. Nendeks on oma aias kasvanud kartulid ja käsitsi kootud villased sokid, kassile tehtud pai ja pärnaõie tee, suitsusaun ja kuldrenetid… Need on lihtsad asjad, mis teevad sind õnnelikuks päev päevalt vargsi ja vagusi ja ikka alati kõige muu vahele peidetult.

Mõned olulised asjad on sellised, et neist pole kirjutatud ei hümne ega maalitud ülistusi. Aga see ei muuda neid vähem oluliseks. See lihtsalt tähendab, et nende nägemiseks on vaja võtta hetk ja armastus, et märgata.

Selle näituse piltidel on 10 OLULIST ASJA. Kunstniku sõnul on see üks väike valik kõigest sellest, mida võinuks maalida ja eks aja jooksul see pildisari täienebki. Kindlasti on see valik inimeseti pisut erinev ja mõnda pildiobjekti saab võtta kui omasuguseid esindavat sümbolit. Neid kõiki seob aga see, et nad aitavad meid paremini elada.

Kunstnik Epp Margna viskab nalja: “Ja no kartul seob ju ikka eestlased kokku.” ning soovib omaltpoolt  head vaatamist ja äratundmist!

Epp Margna (s.1965, Tartus) on lõpetanud Tartu Kunstikooli maali ja kujunduskunsti erialal 1984. aastal. Peale lõpetamist töötas Tallinnas Kunstikombinaadis ARS. Peamiselt on olnud tegev vabakutselise kunstnikuna. Näitustel osalenud alates 1994. aastast. Tartu Kunstnike Liidu liige.

Näituseid on olnud üle Eesti, alates Tallinnast (Mustpeade maja; Katariina gild jne) kuni Lüllemäeni (Karula vald), Tartus, Põlvas, Võrus, Haapsalus, Abrukal, Saaremaal, Pärnus  ja paljudes teistes paikades. Lisaks sellele ka Udmurtias, Soomes Tuusulas ja Helsinkis Eesti Saatkonnas.

Epp Margna loomingule on omane etnofuturistlik laad ning tugev side Lõuna-Eesti pärimuse ja folklooriga.

Näitus on külastajatele Sakala Keskuses avatud aasta lõpuni E-R 10-17 ja nädalavahetusel ürituste toimumise ajal.