Täpimaja Riidajal - põnev koht, mida avastada. Foto autor: Taavi Bergmann

Kirglik Avastaja viib koostöös piirkonna ettevõtjatega reisihuvilised kaheks päevaks Mulgimaad avastama

Suvine turismihooaeg on peagi ukse ees ning Mulgimaa ettevõtjad on võtnud nõuks teha koos üks degusteerimise reis ehk teisisõnu Mulgimaa turismitoodete tutvustusreis.

Täpimaja Riidajal - põnev koht, mida avastada. Foto autor: Taavi Bergmann
Täpimaja Riidajal – põnev koht, mida avastada. Foto autor: Taavi Bergmann

Reisi idee autor on Jaanika Toome, kes pakub Mulgimaal giidi teenust ja paneb kokku reisikavasid. Tema idee sai alguse sellest, kui ta ikka ja jälle räägib reisikorraldajatele, kui vahvad kohad on Mulgimaal.
Samas tunneb ta, et hulka paremini mõjuks kui need inimesed saaksid ise kogeda ja oma silmaga näha, mida meil pakkuda on.

Ideega tulid kaasa paljud ettevõtjad, kes panid oma õla alla ja olid lahkesti nõus oma teenuseid/tooteid tasuta tutvustama ning reisi toetama.
Nii valmis kahepäevane reisikava, kus arvestasime ka järjest suureneva turismi trendiga – inimesed tahavad näha, kuidas maal päriselt elatakse, kohtuda siin toimetavate inimestega ja kuulata tema lugu.
Seda kõike näitamegi oma reisiseltskonnale, sest külastatavate kohtade seas on palju nn väike-ettevõtjaid, kes teevad just seda, mida nad armastavad. Lisaks saab kuulda erinevate giidide lugusid Mulgimaast ning maitsta head ja paremat.

Mulgimaaga lähevad tutvust tegema kümme huvilist. Nende seas on neid inimesi, kelle igapäeva tööks on kokku panna reise (reisikorraldajad) aga ka need inimesi, kes suviti pakuvad oma liikmetele vahvaid väljasõite (eakate organisatsioonid jne). Osalejaid on nii Eestist (Pärnu, Tartu, Tallinn) kui ka Lätist ja Leedust

Aitäh Mulgimaa ettevõtlikud inimesed/ettevõtted:
Mulgi savikoda Leili Randjärv; Halliste söökla, Abja Coop; Halliste kirik, Airika Gaston; Süü Ää Mahenäksi vabrik, Piret Leskova; Kulla leerimaja, Sirle Tellis; Abja Päevakeskus, Mari Saarela; KARU KOMBUCHA, Krisli Jaaksoo, Jansa Janika;  Mulgi Elamuskeskus, Ülle Juht; MTÜ Lilli Looduskeskus, Ly Laanemets; Kopra Talu,  Merike Härmsalu; Tarmo Tamm;  Kivimäe Turismitalu; Holdre Loss ja Klaverimuuseum, Anne Pullerits; Shroomwell, Siim Kabrits; Musta Kõutsi Kõrts, Anneli Russiver-Tamm; Mäe-Koda, Marika Soots, Kaido Sooläte; Tarvastu Käsitöökoda, Krista Tafenau; Kadri Õmblus; Männiku Metsatalu, Ene Sillamaa; Eero Viisu; Kirglik Avastaja, Jaanika Toome.


Jaanika Toome
Tel +372 5667 3174
kirglikavastaja@gmail.com
www.kirglikavastaja.ee
www.facebook.com/kirglikavastaja