Soome külalistega "Tamm kiigega" juures. Foto: Kesk-Eesti DMO

Kesk-Eesti näitab magusat turismisisu 

Kesk-Eesti turismiorganisatsioon on aasta esimese poolaasta jooksul võõrustanud oma piirkonnas reisikorraldajaid neljast lähiriigist. Kuuel erineval tutvustusreisil on tutvustatud 78 osavõtjale Viljandi, Paide, Türi, Põltsamaa ja Tõrva kandi tõmbenumbreid.  

Soome külalistega "Tamm kiigega" juures. Foto: Kesk-Eesti DMO
Soome külalistega “Tamm kiigega” juures. Foto: Kesk-Eesti DMO

Vastuvõtjad on viinud huvilised Soomaale kanuuga sõitma, mitmel korral Wagenküll mõisaspasse, pakkunud parimat Michelini tärnilises kohvikus Fellin. 

Näiteks Rootsi ajakirjanik Malin Hefvelin , kes teeb lugusid Eesti mõisa-ja lossi majutustest, tegi ülesvõtteid soovitusteks mõisahotellis Schlöss Fellin ja juba eelnimetatud lossides.

Suurem osa tutvujatest pärines põhjanaabrite juurest. Soome on Kesk-Eesti piikonna kõige suurem sihikule võetud turg, mille vastu meie huvi tunneme. On päris hea meel, et suurimad soomlaste grupid tiirutasid kohapeal kolm päeva Paidest Põltsamaa kaudu Tõrvani ja Viljandist Soomaa kaudu Türile. Tõenäoliselt said just nemad parima ülevaate Kesk-Eesti piirkonnast.  

Enamik reisikorraldajate – ajakirjanike gruppe, sekka ka sotsiaalmeedia suunamudijaid ja laevafirmasid, on EAS VisitEstonia meeskonna kutsutud külalised. Kesk-Eesti turismiorganisatsioon toimetab hea kohaliku partnerina ja saadab gruppe kohaliku parima teadmiste järgi, planeerib reisikorraldust ja on külalislahke professionaalne vastuvõtja uksesuul.  

Kesk-Eesti DMO tänab Viljandi linnavalitsuse avalike suhete ja turismiametit toetuse eest ja ülisuur tänu kuulub vastuvõtja rollis olnud ettevõtjatele. Ilma kõigi sünergilise koostööta poleks need reisid õnnestunud.  

Kellel veel enne on tundunud, et Eesti turismimaastik on kui auguga sõõrik, siis tõestame vastupidist, et see on kui kohupiimakorp, kus magusam osa on just keskel.   

Lisainfo: 

Marko Medar 
Kesk-Eesti DMO turundusjuht
marko.medar@viljandimaa.ee